Αιγιάλεια Youth Cup 2017: Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

«Στα γήπεδα Ροδιάς, Τέμενης και Δημητρόπουλου συνεχίζει σήμερα να «χτυπά» η… καρδιά τού τουρνουά «Αιγιάλεια Youth Cup 2017», στο οποίο συμμετέχουν 15 ομάδες από την Αττική και την Αιγιάλεια, με τον αριθμό των ποδοσφαιριστών (ηλικίας 7 έως 17 ετών)  να ξεπερνά τους 300!

Οι αγώνες ξεκίνησαν χθες το απόγευμα και συνεχίζονται σήμερα, έχοντας κεντρίσει το ενδιαφέρον πολλών φίλων του ποδοσφαίρου από την Αιγιάλεια και όχι μόνο, που παρακολουθούν από κοντά τις προσπάθειες των «μικρών».

Χθες το βράδυ, εξάλλου, μετά το πέρας των πρώτων αναμετρήσεων, οι άνθρωποι του Παναιγιαλείου πραγματοποίησαν στον εξωτερικό χώρο (δίπλα στην πισίνα) του ξενοδοχείου «Long beach», στον Λόγγο Συμπολιτείας, μια πολύ όμορφη εκδήλωση γνωριμίας των διοργανωτών με τους επικεφαλής των αποστολών, όπου είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν για το ελληνικό ποδόσφαιρο (επαγγελματικό και ερασιτεχνικό) και, φυσικά, για τα της διοργάνωσης που γίνεται για πρώτη φορά φέτος στην Αιγιάλεια!

Η συζήτηση, που συνοδευόταν από εκλεκτούς μεζέδες, αναψυκτικά και κρασί (προσφορά του «Catering Κουτρόπουλος»), συνεχίστηκε μέχρι αργά το βράδυ, με τους εκπροσώπους των σωματείων να εκφράζουν τον θαυμασμό τους για τη σωστή οργάνωση του τουρνουά!

Το αυριανό πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΓΗΠΕΔΟ ΡΟΔΙΑΣ

9π.μ.: Ελπίς Αγίων Αναργύρων 2 – ΑΠΟ Κερατσίνι (ΤΖΟΥΝΙΟΡ)
10π.μ.: Ελπίς Αγίων Αναργύρων 1 – ΑΟ Αβύθου (ΤΖΟΥΝΙΟΡ)
5μ.μ.: Ελπίς Αγίων Αναργύρων 2 – Μέγας Αλέξανδρος (ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ)
6μ.μ.: Ακράτα – ΑΠΟ Κερατσίνι (ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ)
 
ΓΗΠΕΔΟ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ

9π.μ.: Εθνικός Αιγίου – Θύελλα Αιγίου (ΠΑΙΔΕΣ)
10.15π.μ.: Άγιοι Ανάργυροι – Θύελλα Αιγίου (ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ)
11.30π.μ.: Παναιγιάλειος – Άγιοι Ανάργυροι (ΠΑΙΔΕΣ)
12.45μ.μ.: Φλόγα Ροδιάς – Μέγας Αλέξανδρος (ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ)
6μ.μ.: Αναγέννηση Μοσχάτου – Θύελλα Αιγίου (ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ)
7.30μ.μ.: Άγιοι Ανάργυροι - ΓΣ Αργυρούπολη (ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ)
 
ΓΗΠΕΔΟ ΤΕΜΕΝΗΣ

10.15π.μ.: Ελπίς Αγίων Αναργύρων 2 – Ακράτα (ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ)
11.15π.μ.: Αχιλλέας Καμαρών – Ελπίς Αγίων Αναργύρων 1 (ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ)
12.00: ΑΠΟ Κερατσίνι – Ελπίς Αγίων Αναργύρων (ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ)
7μ.μ.: Ελπίς Αγίων Αναργύρων – Άγιοι Ανάργυροι (ΤΖΟΥΝΙΟΡ)
8μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών – Θύελλα Αιγίου (ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ)»