Τον Μ(άγκο)σε....και πήρε το ντέρμπι

Πανιώνιος/Αχιλλέας-Απόλλων Εγλυκάδας 3-1 (30’, 55 Μάγκος, 39’ Αβραμόπουλος / 60’ Βρύνιας)

Διαιτητής : Νίκος Μακρυπόδης (Σωτηρόπουλος-Γιαραλής)

Ο Πανιώνιος/Αχιλλέας ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με τον Απόλλων Εγλυκάδας, αφού κατάφερε να επιβληθεί εύκολα με 3-1.

Το σκορ άνοιξε στο 30’ λεπτό με όμορφη ενέργεια και πλασέ ο Νίκος Μάγκος, ενώ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, ο Αβραμόπουλος εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Αθανασακόπουλου και σε κενή εστία διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Φώτη Φοή.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55’ λεπτό, ο Μάγκος «τσίμπησε» την μπάλα μετά από εκτέλεση κόρνερ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ το μόνο που κατάφερε να κάνει η ομάδα της Εγλυκάδας ήταν να μειώσει στο 60’ λεπτό με όμορφο απευθείας σουτ μέσα από την περιοχή του Βρύνια.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Δίπλας, Παπαχριστόπουλος, Μπάκας, Θεοδωρακόπουλος (69’ Κόκας), Αβραμόπουλος, Ευαγγέλου, Λάππας, Λάζαρης, Μάγκος (73’ Ανδρεόπουλος), Βετούλας (85’ Παναγιωτακόπουλος), Μπουχάγιερ (90’ Παναγιωτου).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΓΛΥΚΑΔΑΣ: Αθανασακόπουλος, Γκούρλας (55’ Βανάκας), Ανδρικόπουλος (70’ Καφετζής), Κώστας Δρογγίτης, Σταματέλος (80’ Φωτακόπουλος), Ζώζος, Βρύνιας, Λιακόπουλος, Δημητρακόπουλος, Τσακριλής.