«Στραβοπάτημα» στην πρεμιέρα για την Παναχαϊκή (video)

Παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό μέσα από το www.patragoal.gr η αναμέτρηση της πρεμιέρας της Super League 2 αναμεσα στην Παναχαϊκή και τα Τρίκαλα

Η Παναχαϊκή δεν κατάφερε να πάρει την νίκη, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1.

Με λευκά και γκρίζα απόχρωση αγωνίζονται τα Τρίκαλα

1′ Ξεκινάει το παιχνίδι με την Παναχαϊκή στην σέντρα

5′ Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για την Παναχαϊκή

10′ Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 10 λεπτά στον αγώνα με την Παναχαϊκή να έχει την κατοχή αλλά χωρίς την καλή ευκαιρία στο παιχνίδι

14′ Λάθος υπόδειξη του επόπτη σε μπαλιά του Πατάπη στον Γιούση, ο οποίος έβγαινε απέναντι από τον Γιακουμή

17′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ με τον Μπάτροβιτς, μετά από ωραία μπαλιά του Γιούση στον Αραβίδη, ο οποίος βρήκε κατευθείαν τον Μπάτροβιτς που με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία και στα δίχτυα του Γιακουμή

25′ Χωρίς άλλη ιδιαίτερη φάση το παιχνίδι, με την Παναχαϊκή να έχει σκοράρει στην πρώτη της καλή ευκαιρία

30′ Λάθος στην άμυνα των Τρικάλων αλλά ο Μπάτροβιτς δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί την φάση

35′ Πολύ πιεστική η Παναχαϊκή σε όλες τις γραμμές του γηπέδου, η οποία δεν έχει αφήσει τα Τρίκαλα να κάνουν φάση στον αγώνα

36′ Πρώτη φάση για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Σταματή να μπλοκάρει εύκολα ο Σούλης

37′ Πολύ κακό σουτ του Ντιαλόσι μακριά από την εστία των γηπεδούχων

40′ Έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο τα Τρίκαλα, χωρίς ωστόσο να απειλούν την εστία του Σούλη

41′ Κάθετη μπαλιά του Ανάκογλου στον Κουσκουνά, προλαβαίνει ο Γιακουμής

45′ Κίτρινη κάρτα στον Ανάκογλου

46′ Τεράστια ευκαιρία για τα Τρίκαλα, με την κεφαλιά του Σταματή στο “γάμα” του Σούλη, να αναγκάζει τον πορτιέρο της Παναχαϊκής να διώχνει με υπερένταση

Λήξη του α’ μέρους με τους κοκκινόμαυρους να είναι προηγούμενοι στο σκορ

46′ Έναρξη του β’ μέρους με την ομάδα των Τρικάλων στην σέντρα

49′ Τεράστια απόκρουση του Σούλη σε τετ α τετ του Σουλιώτη, ο οποίος κρατάει το 1-0. Η μπάλα πήγε στον ποδοσφαιριστή των Τρικάλων μετά από φάουλ και κόντρα στο τείχος

53′ Οριακή υπόδειξη οφσαίντ στον Νίκο Κουσκουνά, ο οποίος έβγαινε μόνος του απέναντι από τον Γιακουμή

55′ Αλλαγές για την Παναχαϊκή. Αργυρόπουλος και Παπαδόπουλος στην θέση των Ανάκογλου και Γιούση

60′ Συμπληρώθηκε μια ώρα αγώνα με την Παναχαϊκή να συνεχίζει να είναι μπροστά στο σκορ χάρη στο τέρμα του Μπάτροβιτς

62′ Κίτρινη κάρτα στον Αραβίδη σε μαρκάρισμα στον Νιάρο

65′ Νέα καλή ευκαιρία για τα Τρίκαλα, όταν σε φάουλ η κεφαλιά του Σταματή πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Σούλη

66′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα με τονΕυθυμίου να περνάει στην θέση του Αλμπάνη

66′ Καλό σουτ του Παπαδόπουλου, διώχνει σε κόρνερ ο Γιακουμής

74′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα με τον Σιλβάνο να μπαίνει στην θέση του Σκόνδρα

75′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Σιλβάνο στην πρώτη του επαφή στο παιχνίδι, με το σουτ του από τα δεξιά να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Σούλη

76′ Πολύ άστοχο του Σταματή, η μπάλα πολύ άουτ

77′ Σούτ του Πέλκα, η μπάλα σε κόρνερ

78′ ΓΚΟΟΛΛΛΛ Για τα Τρίκαλα με κεφαλιά του Ευθυμίου. Παγώνει ακόμα περισσότερο η Αγυιά

81′ Τσερούτι και Πλιάτσικας στην θέση των Μπάτροβιτς και Αποστολόπουλου

86′ Κίτρινη κάρτα στον Σταμόπουλο

87′ Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους με τον Ζώγκο ναπερνάει αντί του Πέλκα

90΄Κακό σουτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα άουτ

90′ 4 Λεπτά οι καθυστερήσεις