Site icon Παίζει μπάλα μόνο του! | Patra Goal

“Απέδρασε” από τα Καλάβρυτα η Α.Ε. Αιγίου

Το δύο στα δύο έκανε η η Α.Ε. Αιγίου η οποία επικράτησε με (2-1) της Α.Ε. Καλαβρύτων στην ιστορική κωμόπολη.

Με πολλές ελλείψεις και αναγκαστικές αλλαγές παρατάχθηκε η ομάδα της ορεινής Αχαΐας που προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με τον Αντριάνο με σουτ εκτός περιοχής.

H Α.Ε. Αιγίου κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, στο 48ο λεπτό (1-1) με τον Σανδραβέλη να χρίζεται σκόρερ. Οι φιλοξενούμενοι που πήραν τα ηνία στο δεύτερο μέρος, έφτασαν στη νίκη 2-1 με το γκολ του Κλάιντ Μπάσα στο 74ο λεπτό και το διατήρησαν μέχρι το φινάλε του παιχνιδιού.

Α.Ε. Καλαβρύτων (Xoυλιάρας-Βλάχος): Παπαδημητρόπουλος, Μπαχάς (88΄ Πέντζιας), Παπαδόπουλος (59΄ λ.τ. Π. Δαφαλιάς), Φλογεράς, Θεοδοσίου, Σκιαδάς (46΄ Ταφάνι), Κουτρουμάνης, Αχ. Δαφαλιάς, Αντριάνο (76΄ Παπασωτηρίου), Τσαβαλάς, Ρετζίνο.

Α.Ε. Αιγίου (Σκαρτσίλας): Βουλιέρης, Γκιζέλης, Λάμκα, Γεωργακόπουλος, Μπάλλιος, Γεώργιος (46΄ Π. Δημόπουλος), Πολίτης (66΄ Γκραικιώτης), Αλεξόπουλος (77΄ Κωστόπουλος), Σανδραβέλης (77΄ Καπετσώνης), Αλ. Αϊντίν, Μπάσα.