Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας σήμερα με τρεις μεσημεριανές αναμετρήσεις.
Η Γαλήνη επικράτησε με 3-0 του Φαραϊκού στο “Ντα Λουζ”, ενώ ο Ατρόμητος Λάππα κέρδισε με 3-1 την Αστραπή Ψαροφαίου στην έδρα του, δείχνοντας με το “καλημέρα” ότι θέλει να επιστρέψει στη μεγάλη κατηγορία του ερασιτεχνικού.
Σπουδαία νίκη και για την Α.Ε. Αιγίου με 1-0 κόντρα στο Ζαβλάνι με γκολ του Αλεξάντερ Αιντίνι στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.
Α΄Όμιλος
Λέων Αλισσού-Πείρος Ισώματος 0-3 α.α.
Φαραϊκός-Γαλήνη 0-3 (61′ Βάλσαμος, 65′ Γασπαρινάτος, 73′ πεν. Στούπας)
Ατρόμητος Λάππα-Αστραπή 3-1 (50′ Γ. Αγγελόπουλος, 65′, 85 Καρπέτας / 87′ πεν. Κουκής)
Β’ Όμιλος
ΑΕ Αιγίου-Ζαβλάνι 1-0 (75′ Αιντίνι)
ΠΑΟΚ Πάτρας-Αχιλλέας Καμαρών 1-3
Β’ Κατηγορία (1ος Όμιλος) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | +- | Β |
1 | Γαλήνη | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 3 |
2 | Πείρος Ισώματος | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 3 |
3 | Ατρόμητος Λάππα | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 2 | 3 |
4 | Αστέρας Μιντιλογλίου | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
5 | Ατλάς Πατρών | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
6 | Αχαϊκός | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
7 | Δάφνη Πατρών | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
8 | Ικαρος Λακκόπετρας | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
9 | Καμίνια | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
10 | Ολυμπιακός Πατρών | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
11 | Περιβόλα | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
12 | Πυρσός | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
13 | Σταροχώρι | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
14 | Αστραπή | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 0 |
15 | Λέων Αλισσού | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | -3 | 0 |
16 | Φαραϊκός | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | -3 | 0 |
Β’ Κατηγορία (2ος Όμιλος) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | +- | Β |
1 | Αχιλλέας Καμαρών | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 2 | 3 |
2 | ΑΕ Αιγίου | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 |
3 | Αβυθος Αιγιαλείας | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4 | Απόλλων Εγλυκάδος | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
5 | Απόλλων Συνοικισμού | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
6 | Αργυρά | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
7 | Αστέρας Τέμενης | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
8 | Αυτόνομη | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
9 | Δρέπανο | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
10 | Πανιώνιος/Αχιλλέας | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
11 | Πετεινοί | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
12 | Φλόγα Ροδιάς | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
13 | Φοίνικας Ζήριας | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
14 | ΑΠΣ Ζαβλάνι | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
15 | ΠΑΟΚ Πάτρας | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 0 |