Site icon Παίζει μπάλα μόνο του! | Patra Goal

Άνετη νίκη του Αχαιού στα Ζαρουχλεϊκα (photos)

Ζαρουχλεϊκα : Άγγελος Αλεξανδρής

Εύκολη νίκη σημείωσε ο Αχαϊός Σαραβαλίου στα Ζαρουχλεϊκα απέναντι στην Δάφνη Πατρών, αφού επικράτησε με 0-5, σκορ που είχε διαμορφωθεί από το α’ μέρος της αναμέτρησης.

Να σημειωθεί ότι αυτός ήταν ο πρώτος αγώνας της Δάφνης στην Α’ Κατηγορία, μετά από 36 ολόκληρα χρόνια.

Το φίλμ του αγώνα :

2′ Γκοοοολ για τον Αχαιό, ο Γραμματικόπουλος μετά από σέντρα του Κωστιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1
7′ Ευκαιρία για τον Αχαιό, σουτ του Γραμματικοπούλου, μπλοκάρει ο γκολκίπερ Γκόντας
9′ Ευκαιρία για τη Δάφνη, σουτ ο Βασιλείου, μπλόκαρε ο Μπακάλης
10′ Γκοοολ για τον Αχαιό, ο Ηλίου θα πλασάρει τον Γκόντα για το 0-2, έπειτα από σέντρα του Νάτση
29′ Καλή ευκαιρία για τον Αχαιό, ο Κωστιάς θα σουτάρει στα σώματα και ο Γραμματικόπουλος θα πλασάρει άουτ από το ριμπάουντ
31′ Γκοοολ ο Αχαιός, δεύτερο προσωπικό τέρμα για τον Ηλίου όπου θα εκμεταλλευτεί το λάθος του Γκόντα και θα κάνει το 0-3 για τους μπλέ
33′ Δοκάρι ο Αχαιός με τον Καλτσά να δέχεται τη πάσα από τον Γραμματικόπουλο και να πιάνει το σουτ που πηγαίνει στο δεξί δοκάρι του Γκόντα
34′ Πάλι Δοκάρι ο Αχαιός, και πάλι με τον Καλτσά, ο οποίος πήρε τη πάσα από τον Νάτση και πλάσαρε στο ίδιο δοκάρι με πριν
38′ Ευκαιρία ο Αχαιός από πάσα του Καλτσά στον Νάτση, που θα πιάσει το σουτ και θα μπλοκάρει ο Γκόντας
40′ Γκοοολ ο Αχαιός με τον Νάτση να γίνεται αποδέκτης της πάσας του Γραμματικοπούλου και να πλασάρει για το 0-4
45+1 Γκολ ο Αχαιός πάλι με τον Νάτση, πήρε το ριμπάουντ από το διώξιμο των παικτών της Δάφνης από σουτ του Γραμματικοπούλου και έκανε το 0-5 για την ομάδα του
56′ Ευκαιρία για τη Δάφνη, σούταρε ο Σπρίντζος και η μπάλα κατέληξε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μπακάλη
66′ Έχουμε μια όμορφη στιγμή, θα περάσει αλλαγή ο νεαρός Ορφέας Κορφιάτης ο οποίος ξεπέρασε τον σοβαρό τραυματισμό που είχε τον περασμένο Μάρτιο
81′ Ευκαιρία για τη Δάφνη με τον Βασιλείου μετά από πάσα του Κορφιάτη, αποκρούει ο Μπακάλης σε κόρνερ
84′ Ευκαιρία για τη Δάφνη πάλι με τον Βασιλείου που σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής και μπλόκαρε ο Μπακάλης

Δάφνη Πατρών (Γ. Δρακοπαναγιωτάκης) : Γκόντας, Διαμαντόπουλος, Αναστασόπουλος, Δρακόπουλος (46′ Λοτσάρης), Μανωλίδης, Λάμπρου (66′ Κορφιάτης), Σπρίντζος, Κουρής (46′ Μάρρα), Βασιλείου, Θεοδωρακόπουλος (85′ Μπιτσικόλης), Θεοδωρόπουλος (76′ Σπαθής)

Αχαιός Σαραβαλίου (Π. Χρηστίδης) : Μπακάλης, Καλύβας, Σωτηρόπουλος, Τσίτσαρης, Τσαούσης, Καλτσάς (53′ Τσιμεράκης), Κωστιάς (73′ Οικονόμου), Κουραχάνης, Γραμματικόπουλος Γ. (53′ Μπαρτζάκλης), Νάτσης (53′ Ντινόπουλος), Ηλίου (58′ Ξυπολιάς)