Έκτη σερί νίκη και κορυφή για τον Ατρόμητο Πατρών

Διαιτητής: Καδδάς (Κακαφώνης-Γεωργακόπουλος)

Την έκτη του σερί νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η ομάδα του Ατρόμητου Πατρών, καθώς κέρδισε τον Πήγασο Μπεγουλακίου με σκορ 5-2.

Ο Πήγασος κατάφερε να ανοίξει νωρίς το σκορ, αλλά ο Ατρόμητος δείχνοντας την  ανωτερότητα του στον αγωνιστικό χώρο κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι πριν την ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου και στο δεύτερο ημίχρονο διεύρυνε και την νίκη του.

ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

8′ Πάσα του Σ.Μικελάτου στον Αποσκίτη αυτός θα κάνει το σουτ και θα κάνει το 0-1.

18′ Σέντρα του Κωστή ο Ανδρεόπουλος με πλασέ θα ισοφαρίσει σε 1-1 αλλά το γκολ δεν θα μετρήσει καθώς ο 1ος βοηθός θα σηκώσει το σημαιάκι του για οφσάιντ.

20′ Μακρινό Φάουλ του Γραμματικόπουλου πάνω από τα δοκάρια.

29′ Κόρνερ του Γραμματικόπουλου από τα αριστερά και με κεφαλιά ο Αγκαράι θα ισοφαρίσει σε 1-1.

42′ Σουτ του Κωστή θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Τρίγκας.

43′ Πάσα του Αγνώστου στον Ανδρεόπουλο και αυτός με πλασέ θα κάνει το 2-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

55′ Κόρνερ Καλογερόπουλου κεφαλιά Αποσκίτη πάνω από τα δοκάρια.

60′ Σέντρα του Παπαδημητρακόπουλου ο Αποσκίτης αμαρκάριστος θα πάρει την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια.

69′ Φάουλ του Αποσκίτη πάνω από τα δοκάρια.

71′ Φάουλ του Γραμματικόπουλου κακη έξοδος του Τρίγκα και με κεφαλιά ο Μανθόπουλος θα κάνει το 3-1.

79′ Σουτ του Δ.Μικελάτου απέκρουσε ο Τρίγκας.

84′ Κάθετη πάσα του Δ.Μικελάτου ο Ανδρεόπουλος θα προλάβει την έξοδο του Τρίγκα και με πλασέ θα κάνει το 4-1.

85′ Ανατροπή του Παπαδημητρακόπουλου εντός περιοχής από τον Μπελεζάκη με τον Διαιτητή να καταλογίζει το σημείο του πέναλτι.

86′ Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σ. Μικελάτος και μείωσε σε 4-2.

92′ Κάθετη πάσα του Μανθόπουλου και με σουτ ο Κωστής θα γράψει το τελικό 5-2.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Χ. Καραπίτσος): Σουτζόγλου, Μπελεζάκης, Κωστής, Αγκαράι, Μανθόπουλος, Τσίμπιτσης (13′ λ.τ. Γερογιάννης), Παπαγεωργίου (85’ Γιαννόπουλος), Αναγνώστου (77’ Σδρόλιας), Ανδρεόπουλος (86’ Γκότσης), Γραμματικόπουλος, Δ. Μικελάτος.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ (Ν. Δημητρόπουλος): Τρίγκας, Καλογερόπουλος (68′ Μπαλάσης), Γεωργούσης, Σ. Μικελάτος, Αθανασόπουλος, Γελάσιος (80’ Κακαρούμπας), Γερούκαλης, Παπαδημητρακόπουλος, Ηρακλέους (90’ Περδίκης), Μέρελης (85’ Γιώτης), Αποσκίτης.

Επιμέλεια: Βύρωνας Ξυπολιάς