Έμφραγμα στην εκπνοή για την Παναχαϊκή (video)

«Έφραγμα» στο 98’ λεπτό για την Παναχαϊκή, η οποία με γκόλ του Ομάρ που θα έπρεπε να έχει αποβληθεί, γνώρισε την ήττα με 0-1 από τον Ιωνικό

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

2΄Κεφαλιά του Κάστρο μετά από εκτέλεση φάουλ του Πλατέλλα, μπλοκάρει ο Κολοβούρης.

12΄Απειλεί ο Ιωνικός με τον Κάστρο μέσα στην περιοχή να του κοντράρει το σουτ ο Σταμόπουλος.

17΄Σούτ από μακριά του Ρόλλε, εύκολα ο Κολοβούρης.

19’ Σέντρα σουτ του Σταμόπουλου, απευθείας άουτ η μπάλα.

24΄Πάσα του Αραβίδη μέσα στην περιοχή στον Μπάτροβιτς, ο τελευταίος δεν μπορεί να πιάσει το σουτ με την μπάλα να καταλήγει στην συνέχεια σε κόρνερ.

29’ Επικίνδυνη πλαγιοκόπηση του Πλατέλλα, η σέντρα του όμως με το εξωτερικό φάλτσο περνάει μακριά από την εστία του Κολοβούρη.

31΄Σούτ του Κουσκουνά, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξιό δοκάρι του Αναγνωστόπουλου.

46’ Επικίνδυνο γύρισμα του Ιωνικού από τα δεξιά, διώχνει την τελευταία στιγμή ο Μουστακόπουλος.

52’ Πολύ κακή εκτέλεση φάουλ του Μπάτροβιτς, η μπάλα πολύ άουτ.

54’ Ωραία ενέργεια του Αραβίδη από τα αριστερά, το σουτ που επιχειρεί περνάει ελάχιστα άουτ, στην πιο καλή ευκαιρία των γηπεδούχων.

72’ Ζητάει πέναλτι ο Ιωνικός σε ενδεχόμενο χέρι του Σταμόπουλου μέσα στην περιοχή.

75’ Φωνάζει η Παναχαϊκή για την 2η κίτρινη κάρτα στον Ομάρ σε διαπληκτισμό με τον Αποστολόπουλο, αλλά ο Μπαίλης κιτρινίζει μόνο τον Πατάπη και τον Μίλαν Τσίρκοβιτς από τον πάγκο.

77’ Νέα προκλητική αγωνιστική συμπεριφορά του Ομάρ, στον οποίο και πάλι χαρίζεται ο ρέφερι της αναμέτρησης, προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων. Ακολουθεί διακοπή και διαπληκτισμοί μεταξύ των δύο ομάδων.

80’ Κόκκινη σε μέλος του πάγκου του Ιωνικού. Κίτρινες σε Κόρμπο και Αποστολόπουλο. Πάλι «χαιδεύει» τον Ομάρ που πρωταγωνίστησε ο ρέφερι.

84’ Κεφαλιά του Μπρούς, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Αναγνωστόποουλου.

87’ Νέα κεφαλιά του Κουσκουνά μετά από σέντρα του Αποστολόπουλου, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος.

94’ Κεφαλιά του Αραβίδη, η μπάλα περνάει άουτ.

98’ ‘Έφραγμα για την Παναχαική, με τον Ομάρ να σκοράρει και να δίνει την νίκη στον Ιωνικό, μετά από εκτέλεση φάουλ και παίρνοντας το ριμπάουντ σε κενή εστία.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ν. Παπαδόπουλος) : Κολοβούρης, Αποστολόπουλος, Σταμόπουλος, Πατάπης, Πλιάτσικας, Ανάκογλου, Μουστακόπουλος (84’ Μουστακόπουλος), Μπάτροβιτς (57΄Τσερούτι), Γιούσης (84΄Κόκκας), Αραβίδης, Κουσκουνάς

ΙΩΝΙΚΟΣ (Δ. Σπανός) : Αναγνωστόπουλος, Κύργιας, Φαζός, Μουστάκης (46’ Παπαγεωργίου), Αμπούντ-Ομάρ, Γκοτσούλιας, Κόρμπος (60’ Νιάσσε), Ρόλε (88’ Μάναλης), Πλατέλλας, Ματσούκας (46’ Μπρίτο), Κάστρο

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής στην SuperLeague 2 σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα :

Εργοτέλης – Ξάνθη  2-1 (19′ Κόνρααντ, 88΄ Μπουρσέλης/ 50′ Τάτος)

ΟΦ Ιεράπετρας – Δόξα Δράμας 2-3 (32′ Λεμονής, 67′ Γκίνη / 3′ Μαυριάς, 21′ Βάντερσον, 52′ Αγγελόπουλος)

Λεβαδειακός – Διαγόρας Ρόδου 0-0

Απόλλων Λάρισας – Καραϊσκάκης Άρτας  3-0 (41’ Αθανασιάδης, 46΄Μπάμπης, 78΄Μπαστιάνος)

Χανιά – Τρίκαλα  1-2 (41’ Διαμαντόπουλος / 50’ Τάτος, 88’ Μπουρσελής)