Έπεσε μαχόμενη στο 95′ λεπτό η Παναχαϊκή

Την ήττα στο 95′ λεπτό της αναμέτρησης γνώρισε η Παναχαϊκή από την Κηφισιά, σε ένα παιχνίδι που οι κοκκινόμαυροι έπαιξαν ψυχωμένα και κυνήγησαν στα ίσα την νίκη από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας.

Οι νικητές προηγήθηκαν στο 9′ λεπτό με τον Τατάλ, με την Παναχαϊκή να ισοφαρίζει στο 32′ με τον Μπουρλάκη, αλλά τον Βαφέα στο 95′ λεπτό να δίνει την πολύτιμη νίκη στην Κηφισιά, η οποία την κρατάει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

8′ Ο Τετέι πέρασε όποιον βρήκε στην άμυνα της Παναχαϊκής, έβγαλε στον Νοικοκυράκη που σούταρε στα σώματα.

9′ ΓΚΟΟΛΛ: Σουτ έξω από την περιοχή του Τατάλ και η Κηφισιά ανοίγει το σκορ (0-1)

23′ Σέντρα Τοπάλ από δεξιά, κεφαλιά Μπουρλάκη η μπαλα πέρασε πάνω από το δεύτερο δοκάρι

27′ Πλασέ του Χαντί, μπλόκασρε ο Αναγνωστόπουλος

32′ ΓΚΟΟΛΛ: Σουτ του Ζυγκερίδη από δεξιά, κακή απόκρουση του πορτιέρο της Κηφισιάς και ο Μπουρλάκης εκμεταλλεύεται την σύγχυση στην άμυνα της Κηφισιάς και με τάκλιν ισοφαρίζει σε 1-1!

38′ Αδύναμο σουτ του Τετέι, μπλόκαρε εύκολα ο Κολοβούρης.

50′ Σέντρα Πρίτσα, κεφαλιά του Τετέι, άουτ

52′ Σέντρα Τοπάλ, μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.

56′ Κεφαλιά του Μπαρμπόσα, άουτ

59′ Ο Χαντί έβγαλε ωραία στον Στεργίδη εκείνος μπήκε από δεξιά, σέντραρε έδιωξε σε κόρνερ ο Μπαρμπόσα.

70′ Ο Ποζατζίδης εκτέλεσε από αριστερά το κόρνερ, κεφαλιά ο Μπαρμπόσα άουτ.

88′ Κεφαλιά του Τετέι, μπλόκαρε ο Κολοβούρης.

94′ Μεγάλη απόκρουση του Κολοβούρη σε γυριστό σουτ του Τετέι!

95′ ΓΚΟΟΛΛ για την Κηφισιά με σουτ του Βαφέα 1-2

Παναχαϊκή (Βογιατζής): Κολοβούρης, Λιοφάγος, Τοπάλ, Λαρρέα, Τσακμάκης, Σίλβα (73′ Παπαχρονόπουλος), Χαντί, Ζυγκερίδης (75′ Κάρλος), Κωνσταντακόπουλος, Στεργίδης (92′ Στασινόπουλος), Μπουρλάκης.

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Μπαρμπόσα, Βαφέας, Προβυδάκης (73′ Καλλέργης), Νοικοκυράκης, Ποζατζίδης (87′ Παυλάκης), Κουϊρουκίδης, Γκίνη, Ταλάλ, Πρίτσας (63′ Αντερέγκεν), Τετέι.