Έ(Χ)ασαν και οι δύο στο “Θ. Χρυσανθόπουλος”

Φωτογραφία αρχείου

Το αποτέλεσμα που δεν ήθελε κανείς τους, έφεραν στον Άγιο Βασίλειο Κεραυνός και Αχαϊκή, στο εξ αναβολής αγώνα για τα Play Off της Α’ Κατηγορίας με σκορ 1-1.

Η Αχαϊκή προηγήθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ανδρέα Λαζανά στο 28’ λεπτό, με τους γηπεδούχους του Χρήστου Καραπίτσου να ισοφαρίζουν στο 65’ λεπτό με κεφαλιά του Νίκου Ντόμα.

Ο Κεραυνός στο 84’ έχασε πολύ καλή ευκαιρία να «γράψει» το 2-1 με ωραία κεφαλιά όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Ακόμα καλύτερη ευκαιρία έχασε στο 90’ η Αχαϊκή, όταν ο Μπουρλάκης σημάδεψε το δοκάρι και στην επαναφορά ο Μούζος δεν κατάφερε να νικήσει τον πορτιέρο του Κεραυνού που απέκρουσε.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ AΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Χρ. Καραπίτσος): Τσάπαλος, Ταρνάρης (69’ Κουραχάνης), Κασιώνης, Σπανογιάννης, Α. Τρίγκας, Σπανός (79’ Σταυριανόπουλος), Κούστα, Ντόμας, Παναγιωτόπουλος (69’ Τσάτος), Μιχαηλίδης, Καραχανίδης.

ΑΧΑΪΚΗ (Γ. Λαγός): Κωνσταντινόπουλος, Αγγελόπουλος (85’ Πογιατζής), Σαν Φιλίππο, Σέρμπος, Μπάδας, Κατσίνας, Ντουράι (65’ Μούτος), Βαλογιάννης, Λαζανάς, Μπουρλάκης, Καζαντζής.

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αχαΐκη 1-1 (65′ Ντόμας / 28′ Λαζανάς)