Ήττα με παράπονα του ΑΟ Αιγιαλέων στο Παλαιό Φάληρο

3-0 (25-23, 25-23, 25-18)  Διαιτητές: Μαυράκης, Χλωρός, Παρατηρητής: Περρός.

Δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη ο Α.Ο. Αιγιαλέων από το “Σοφία Μπεφόν” του Παλαιού Φαλήρου κόντρα στο Φλοίσβο και πλέον η κατάκτηση της 5ης θέσης και η είσοδός του στα πλέι οφ της Preleague δεν εξαρτάται αποκλειστικά από τα δικά του χέρια.

Η ήττα με 3-0 στο προχθεσινό ματς με το Φλοίσβο ήταν μάλλον άδικη, αφού με λίγη τύχη θα μπορούσε να προηγηθεί αυτός με 2-0 σετ και να έχει διαφορετική εξέλιξη το παιχνίδι. Όμως τα έχασε στις λεπτομέρειες με 25-23 (και τα δύο) ενώ έχει αρκετά παράπονα και για διαιτητικά λάθη σε κρίσιμα σημεία των σετ και ειδικά στο τέλος. Στο τρίτο σετ οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι και την απογοήτευση των αντιπάλων τους επικράτησαν εύκολα με 25-18.

Α.Ο. ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (Παπαδόπουλος): Λιβαθηνός, Βασιλάκος, Δρακόπουλος, Σαλαβασίδης, Μούρτζης, Μαυραγάνης, Αλιάι, (Δασκαλόπουλος, Τσιχλιάς, Κανάς, Σύρος, Φερτάκης).