«Αγχώθηκε» αλλά πήρε αυτό που ήθελε η Παναχαϊκή

Σημαντική νίκη με το «εύθραστο» 1-0 σημείωσε η Παναχαϊκή απέναντι στον Παναγρινιακό και συνεχίζει να βρίσκεται στην 2η θέση και σε απόσταση 3 βαθμών από τον Τηλυκράτη Λευκάδας.

Οι «κοκκινόμαυροι» είχαν την υπεροχή καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσαν να πετύχουν περισσότερα τέρματα, απέναντι σε έναν επικίνδυνο αντίπαλο.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

4’ Από το κόρνερ του Μπουρλάκη, δεν πρόλαβε ο Μικελάτος προ κενής εστίας τη μπάλα.

6’ Κεφαλιά ΜΙκελάτου από σέντρα του Στεργίδη, μπλοκάρει εύκολα ο Κοντογιάννης.

13’ Ανάποδο ψαλίδι του Μικελάτου από το όριο της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ.

15΄ Ο Κυβελίδης νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Κοντογιάννη.

21’ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναγρινιακό, ο Κούσης τετ α τετ και πλάγια τον πρόλαβε ο Αθανασόπουλος και στην εξέλιξη της φάσης ο Τσακνής πλάσαρε και έδιωξε ο Σελινιωτάκης πάνω στη γραμμή.

25’ Ενέργεια και σουτ του Μπουρλάκη έξω από την πειροχή, η μπάλα άουτ.

27’ Σέντρα σουτ Στεργίδη από δεξιά, μπλοκάρει ο Κοντογιάννης.

29’ Λάθος απομάκρυνση του Σμίλτου, σουτ με τη μία του Τσοπανά, η μπάλα λίγο άουτ.

32’ Καρφωτή κεφαλιά του Χαντί μετά την σέντρα του Μπουρλάκη, αποκρούει εντυπωσιακά ο Κοντογιάννης.

33’ Νέα ευκαιρία με κεφαλιά του Μπουρλάκη, η οποία περνάει ελάχιστα άουτ.

37’ Νέα κλασική ευκαιρία για την Παναχαϊκή, με τον Κυβελίδη να πιάνει αδύναμη κεφαλιά και τον Κοντογιάννη να μπλοκάρει.

42’ Απευθείας φάουλ του Μπουρλάκη, η μπάλα άουτ.

44’ Σούτ του Τσοπανά, ο Αθανασόπουλος αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ.

47’ Ακυρώνεται τέρμα του Κυβελίδη ως οφσάιντ.

54΄Κεφαλιά Κυβελίδη σε φάουλ του Χαντί, η μπάλα άουτ.

55’ Νέα κεφαλιά του Αλεξόπουλου μετά από σέντρα του Μπουρλάκη, η μπάλα άουτ.

59’ Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή, με την κεφαλιά του Κυβελίδη από το ύψος της περιοχής να περνάει άουτ.

60’ Γκοοολλλλ από το φάουλ του Χαντί, ο Σελινιωτάκης πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να βρίσκει στον Σωτηρόπουλο, ο οποίος την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του.

66’ Τεράστια απόκρουση του Αθανασόπουλου σε προβολή του Τσακνή.

68’ Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Κωνσταντακόπουλο για επικίνδυνο μαρκάρισμα.

79’ Ωραίο άνοιγμα Μπουρλάκη στον Μικελάτο που ελίχθηκε στο όριο της περιοχής, αλλά το φαλτσαριστό του σουτ κατέληξε άουτ.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ : Αθανασόπουλος, Στεργίδης, Σμίλτος (46′ Τεγούσης), Σελινιωτάκης (65′ Στασινόπουλος), Λιποράσε, Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης, Χαντί, Αλεξόπουλος, Κυβελίδης (72′ Πολίτης), Μικελάτος

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ : Κοντογιάννης, Καλοκαίρης, Γκόλιας, Φραγκούλης, Σωτηρόπουλος, Καντάνης, Κούσης (63′ Αγρογιάννης), Πατίλας (77′ Ντούλιας), Τσακνής, Μήλιος, Τσοπανάς (77′ Κ. Παναγιωτόπουλος)