Ακόμα ένα βήμα προς την Γ’ Εθνική για το ΑΠΣ Πάτραι

Παρακολουθήσατε μέσω του patragoal την εξέλιξη του σημερινού αγώνα.

Λευκή ισοπαλία για το ΑΠΣ Πάτραι απέναντι στον Πανηλειακό, με την ομάδα του Σταμάτη Σαρρή να κάνει ακόμα ένα βήμα προς την Γ’ Εθνική.

Το φιλμ του αγώνα :

1′ Σέντρα στον αγώνα.

10′ Χωρίς την μεγάλη φάση το πρώτο δεκάλεπτο.

13′ Κίτρινη κάρτα για το Πάτραι στον Μιχαλόπουλο.

15′ Πρώτη καλή ευκαιρία για το Πάτραι, με τον Καπετανάκη να διώχνει το καλό σουτ του Αυγερινού Δημητρακοπούλου.

22′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τους πράσινους, αυτή την φορά στον Γιαννόπουλο.

31′ Αναγκαστική αλλαγή για τους Πυργιώτες, με τον Γκριλλα να αφήνει την θέση του στον Μπατζακόπουλο.

32′ Σουτ του Σαμπανέι, η μπάλα φεύγει άουτ.

37′ Τεράστια ευκαιρία για το Πάτραι, όταν σε φάουλ του Γραμματικοπούλου, ο Καπετανάκης έχασε την μπάλα αλλά από κοντά ο Δημητρακόπουλος δεν μπόρεσε να σκοράρει.

40′ Τρίτη κίτρινη κάρτα για το Πάτραι, αυτή την φορά στον Νίκο Γραμματικόπουλο.

43′ Καλό σουτ του Γεωργοπούλου, η μπάλα περνάει λίγο αουτ.

44′ Πρώτη ευκαιρία για τον Πανηλειακό, με τον Αναστασοβίτη να μπλοκάρει το σουτ του Μπάλλα.

45′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για το Πάτραι, με την κεφαλιά του Γεωργοπούλου να βρίσκει το δοκάρι του Καπετανάκη.

46′ Έναρξη στο β’ μέρος

55′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανηλειακό, με τον Αναστασοβίτη να διώχνει σωτηρία σε κόρνερ το φάουλ του Μπάλλα.

75′ Πολύ κακό το β’ μέρος στον αγώνα.

80′ Τεράστια ευκαιρία για τον Πανηλειακό, με το σουτ του Τσάγκαρη να περνάει ελάχιστα σουτ

88′ Συρτό σουτ του Ζέλου, η μπάλα άουτ

Πάτραι: Αναστασοβίτης, Γερογιάννης, Μιχαλόπουλος, Γιαννόπουλος, Φούφουλας, Γεωργόπουλος, Ζέλος, Γραμματικόπουλος (87′ Αλεξανδρής), Σαμπανέι (60′ Μπακάλης), Αγριμάκης (78′ Παπαγεωργίου), Δημητρακόπουλος.

Πανηλειακός: Καπετανάκης, Γαλανόπουλος, Κανάνι (73′ Τσαγκάρης), Κολόκας, Δ. Τσίγκρηλας, Δημάκης, Μπάλλας, Έλιοτ, Π. Τσίγκρηλας, Γκρίλλας (30′ λ.τ. Μπατζακόπουλος / 90′ Μάζης), Κακόγιαννος.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια :

• Πανθυρεατικός-Πανθουριακός 1-3 (76′ / 26′ Γιαννακόπουλος, 41′ Σαραντόπουλος, 91′ Οδεμισιώτης)
  • Παλληξουριακός- Τσιλιβή 3-0 α.α.