Αλέξης Σπηλιόπουλος: «Είχαμε πολλές απουσίες, αλλά το παλέψαμε»

Καθόλου ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα της ομάδας του, δεν έμεινε ο τεχνικός του Διαγόρα Βραχνεΐκων, Αλέξης Σπηλιόπουλος ο οποίος τόνισε: “Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι για εμάς, παίζαμε με τη μεγαλύτερη ομάδα της πόλης, έχει τεράστια ιστορία, η Πάτρα και η Πελοπόννησος δεν μπορεί να την κρατήσει και ήταν εξαρχής πολύ δύσκολο ματς.

Ο αντίπαλος ευτύχησε να προηγηθεί με 2-0 στο ημίχρονο στο οποίο υποφέραμε. Το πέναλτι θα ήθελα να το δω στη τηλεόραση. Στο β΄ ημίχρονο φρεσκάραμε την ομάδα, αλλάξαμε σχηματισμό, πιέσαμε ψηλά, ευτυχήσαμε να βάλουμε ένα δεύτερο γκολ, αλλά παρολ΄ αυτά δεν πήραμε θετικό αποτέλεσμα.

Είχαμε πολλές απουσίες, ότι δεν μιλάμε συνήθως για απουσίες, το λέμε για να μην θεωρηθεί πως είμαστε αδύναμοι, αλλά όταν παίζεις αντίπαλος με την Παναχαϊκή, τότε είναι πολύ δύσκολο».