Αλλαγή ο Ε. Χριστόπουλος… ισοπαλία η Εθνική Ελπίδων

Η Εθνική Ομάδα των Ελπίδων παραχώρησε ισοπαλία 0-0 στην αντίστοιχη της Κύπρου στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας, στον πρώτο της αγώνα για τον 4ο προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U21 2021-2023.

Η Εθνική δεν κατάφερε να βρει ρυθμό στο α΄ ημίχρονο, βελτιώθηκε όμως στο δεύτερο μέρος όταν και δημιούργησε ευκαιρίες, τις οποίες ωστόσο δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ. Ως αλλαγή πέρασε στην αναμέτρηση ο Πατρινός ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ, Ευθύμης Χριστόπουλος παίρνοντας τη θέση του Μαχαίρα στο 64ο λεπτό.

Ελλάδα: Μανδάς, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Διαμάντης, Τσιγγάρας, Εμμανουηλίδης (79΄ Πινακάς), Θυμιάνης, Ιωαννίδης, Αλεξανδρόπουλος (64΄ Κούτσιας), Μαχαίρας (64΄ Ε. Χριστόπουλος), Τσαούσης (64΄ Ζαγαρίτης).

Κύπρος: Κίττος, Σεργίου, Νικολάου (75΄ Γαβριήλ), Κυπριανού, Παναγιώτου, Κωστή, Κατσαντώνης (75΄ Λουκά), Κακουλή (64΄ Παρούτης), Ναούμ, Κερκέζ, Χρυσοστόμου (65΄ Ηλία).