Ανατροπή παραμονής για τον Ηρακλή Πατρών

Ηρακλής Πατρών-Θύελλα Αιγίου 3-2 (7’, 56’ Χριστόπουλος, 81’ Λάβδας- 49’ Καραϊνδρος, 52’ Αρβανίτης)

Αποβολή : 68′ Μπόσμος, 92′ Μαντάς

Διαιτητής : Κ. Οικονόμου (Μειντανάς-Κωσταδήμας)

Ακόμα μια σημαντική νίκη σημείωσε ο Ηρακλής Πατρών, αφού επιβλήθηκε σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι της Θύελλας Αιγίου με 3-2.

Στο 7’ λεπτό ο Χριστόπουλος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ με την έναρξη του ημιχρόνου ο Καραϊνδρος ισοφάρισε για την Θύελλα σε 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν «τούμπα» το παιχνίδι τρία λεπτά μετά με τον Αρβανίτη, ενώ ακριβώς μετά το 1-2 ο Ηρακλής κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα και πάλι με τον Χριστόπουλο.

Το τελικό 3-2 σημείωσε ο Λάβδας στο 81’ λεπτό και έδωσε μια πολύτιμη νίκη στην ομάδα του.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ν. Δεργούτης): Μαρκαντώνης, Μεμάγκα (80’ Τασιόπουλο), Χριστόπουλος, Σουγλέρης, Μπόσμος, Μαργώνης, Χ. Νιάχος (58’ Λάβδας), Κατριμπούζας, Σοφούλης (90’ Ντεντόπουλος), Μαντάς, Ανδρεόπουλος (72’ Γεωργίου).

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ (Κ. Αθανασίου), Ασημακόπουλος, Ραμπγούσια (89’ Τιμοθέου), Τσάμης (80’ Μητρόπουλος), Αθανασίου, Θεολόγος, Τζιτζιφάκος, Διαμαντόπουλος, Κόλα (67’ Φιλιππάτος), Καραϊνδρος, Σωτηρόπουλος, Αρβανίτης.