Ανατροπή πρόκρισης για την Αναγέννηση Ψαθοπύργου

Αετός Ρίου-Αναγέννηση Ψαθοπύργου 1-3 (16′ πεν. Ν. Ζέρβας / 51′ Διαμαντόπουλος, 71′ Παλούκης, 91′ Αθανασόπουλος)

Διαιτητής : Ρουμπάνης (Σπυρόπουλος-Γεωργακόπουλος)

Η Αναγέννηση Ψαθοπύργου ήταν η μεγάλη νικήτρια στο παιχνίδι με τον Αετό Ρίου, παίρνοντας μάλιστα με ανατροπή την πρόκριση για την επόμενη φάση του θεσμού.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζέρβα στο 16’ λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν την ολική ανατροπή στην επανάληψη και να σκοράρουν αρχικά με τον Διαμαντόπουλο στο 51’ λεπτό για την ισοφάριση και στην συνέχεια με τον Παλούκη στο 71’ λεπτό για το 1-2.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αθανασόπουλος.

ΑΕΤΟΣ ΡΙΟΥ (Α. Ζήκος): Αυγέρος, Ζακυνθινός, Παπαθανασόπουλος, Ιντζές, Μάρκου, Στάμος (60′ Μαρουντάς) , Τάτσης (46′ Δ. Ζέρβας), Ζήκος, Ζέρβας, Ζαφειρόπουλος, Κουκουρής (73′ Θεοδωρόπουλος) .

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΥ (Β. Φίλιππας): Τσάκας, Πιχλίνσκι, Αθανασόπουλος, Νταλαμάρας, Τσαμτσούρης, Αβούρης, Μεσσήνης (31′ Πελεκάνος – 80′ Μπουρνάκας), Παρίσης, Παλούκης, Γκανιάς (69′ Νάτσης), Διαμαντόπουλος.