Απρόσμενη ήττα με εχθρική διαιτησία (photos)

Η παροιμία «η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται» ταιριάζει γάντι για την σημερινή απρόσμενη ήττα του Ίκαρου Πετρωτού.

Σε ένα βαρύ και κακό αγωνιστικό χώρο,με 2-3 απουσίες βασικών παικτριών και με εχθρική διαιτησία ο Ίκαρος Πετρωτού λύγισε στην Ζάκυνθο και ηττήθηκε με σκορ 2-0.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν πολύ κακό χωρίς κάποια αξιοσημείωτη ευκαιρία καθώς ο αγωνιστικός χώρος δυσκόλευε τις προσπάθειες των παικτριών.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα προηγήθηκε στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης όταν ο διαιτητής της αναμέτρησης καταλόγισε ανύπαρκτο φάουλ εις βάρος του Ίκαρου, το φάουλ εκτελέστηκε από τα  αριστερά η Γκαύρου έκανε κακή έξοδο και η Βουτσινά με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 72′ και πάλι δυστυχώς ο Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν  πρωταγωνιστής και καταλόγισε ανύπαρκτο πέναλτι και η Αντιόχου από  από την άσπρη βούλα δεν λάθεψε και έγραψε το τελικό 2-0.

ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ (Τ. Παναγιωτόπουλος) : Γκαύρου (92′ Κ. Κρίκη), Κεχρινιά (75′ Κακαβέτσου), Ντέβα, Καρφάκη, Κουκιού, Κέτα, Κωστοπούλου, Μούκα (85′ Κρίκη), Τζούρα, Τσάμη (87′ Ζώτου), Π. Κυριάκου.