Με το μεγάλο «διπλό» της Θύελλας μέσα στα Ζαρουχλείκα ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική στην Α’ Κατηγορία.
Μεγάλες νίκες σημείωσαν Δόξα Νιφορεϊκων και Αναγέννηση Ψαθοπύργου.
Αναλυτικά είχαμε :
Α΄Ομιλος
Δίας Σαραβαλίου-Δόξα Νιφορεϊκων 0-2 (50′, 60′ Χ. Κυριακόπουλος)
Αστέρας Τσουκαλεϊκων-Ίκαρος Πετρωτού 3-0 (8′, 15΄’ Σολωμός, 75′ Κατσαρός)
Β’ Όμιλος
Εθνικός Πατρών-Αναγέννηση Πατρών 4-1 (48′ Δημητρόπουλος, 52΄, 72′ Αναγνωστόπουλος, 68′ Κακαφώνης / 2′ Γκοτσόπουλος)
Ατρόμητος Πατρών-Θύελλα Πατρών 1-3 (69′ πεν. Αναγνώστου / 10′ Αγουρίδης, 49′, 87′ Γκάτσης)
Πήγασος-ΑΕ Πάτρα 2005 2-0 (58′ Παπαδημητρακόπουλος, 73′ Γρουζής)
Γ’ Όμιλος
Αετός Ρίου-Αναγέννηση Ψαθοπύργου 0-1 (90′ Καλούδης)
Α’ Κατηγορία (1ος Όμιλος) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | +- | Β |
1 | Λιμνοχώρι | 6 | 5 | 0 | 1 | 12 | 2 | 10 | 15 |
2 | Πανμοβριακός Ριόλου | 6 | 4 | 1 | 1 | 16 | 5 | 11 | 13 |
3 | Αχαϊκή | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 4 | 8 | 13 |
4 | Δόξα Παραλίας | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 8 | 2 | 10 |
5 | Δίας Σαραβαλίου | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 13 | -2 | 10 |
6 | Αστέρας Τσουκαλεϊκων | 6 | 3 | 0 | 3 | 10 | 7 | 3 | 9 |
7 | Αχαϊός Σαραβαλίου | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 10 | -1 | 8 |
8 | Δόξα Νιφορεϊκων | 6 | 2 | 0 | 4 | 5 | 10 | -5 | 6 |
9 | Ίκαρος Πετρωτού | 6 | 0 | 2 | 4 | 7 | 15 | -8 | 2 |
10 | Δόξα Χαλανδρίτσας | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 18 | -18 | 0 |
Α’ Κατηγορία (2ος Όμιλος) | |||||||||
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | +- | Β |
1 | Θύελλα Πατρών | 6 | 5 | 1 | 0 | 22 | 6 | 16 | 16 |
2 | ΑΠΣ Πάτραι | 6 | 5 | 1 | 0 | 15 | 3 | 12 | 16 |
3 | Ατρόμητος Πατρών | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 | 6 | 5 | 12 |
4 | Αρης Πατρών | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 5 | 7 | 11 |
5 | Πήγασος | 6 | 3 | 0 | 3 | 11 | 8 | 3 | 9 |
6 | Εθνικός Πατρών | 6 | 3 | 0 | 3 | 10 | 10 | 0 | 9 |
7 | ΑΕ Πάτρα 2005 | 6 | 2 | 0 | 4 | 7 | 12 | -5 | 6 |
8 | ΑΠΟ Αρόη | 6 | 2 | 0 | 4 | 10 | 18 | -8 | 6 |
9 | Αναγέννηση Πατρών | 6 | 1 | 0 | 5 | 7 | 19 | -12 | 3 |
10 | Ηρακλής Πατρών | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 18 | -18 | 0 |
Α’ Κατηγορία (3ος Όμιλος) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | +- | Β |
1 | Κεραυνός Αγ. Βασιλείου | 6 | 5 | 1 | 0 | 17 | 4 | 13 | 16 |
2 | Αιγείρα/Ακράτα | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 4 | 8 | 13 |
3 | Νίκη Προαστίου | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 6 | 4 | 10 |
4 | Καλάβρυτα | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 9 | 1 | 10 |
5 | Αετός Πατρών | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 5 | 1 | 10 |
6 | Δαβουρλής Κ92 | 6 | 1 | 3 | 2 | 5 | 8 | -3 | 6 |
7 | Αναγέννηση Ψαθοπύργου | 6 | 2 | 0 | 4 | 7 | 11 | -4 | 6 |
8 | Ανω Καστρίτσι | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 | -4 | 5 |
9 | Θύελλα Αιγίου | 6 | 1 | 2 | 3 | 9 | 16 | -7 | 5 |
10 | Αετός Ρίου | 6 | 0 | 2 | 4 | 4 | 13 | -9 | 2 |