Γ΄ Κατηγορία: Με το δεξί στο πρωτάθλημα ο Ωλενιακός

Με το δεξί ξεκίνησε την φετινή του προσπάθεια στη Γ΄ Κατηγορία ο νεανικός Ωλενιακός που επικράτησε της Δόξας Πατρών με σκορ 3-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στα πρώτα 30′ λεπτά του παιχνιδιού ήταν ήδη μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρις τα τέρματα του Ξένου και του Κατριβέση. Στην συνέχεια ο ρυθμός έπεσε για να έρθει στο 87′ ο Σταθόπουλος να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Βασίλης Νταλάπας με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κύριος Μπακόπουλος.

ΩΛΕΝΙΑΚΟΣ (Θ. Πατρώνης): Χιώτης, Σταυρόπουλος, Κατριβέσης, Χαρμαντάς, Χαριτάτος, Πατρώνης, Σταθόπουλος (71’Κεπενός),Γερολυμάτος, Πλούμης, Ξένος (88′ Ζαχαρόπουλος), Σταθόπουλος(90’Θανόπουλος).

ΔΟΞΑ ΠΑΤΡΩΝ (Δ. Νικόλας): Νίκας, Παναγιωτόπουλος (84′ Ζιώργας), Αναστασόπουλος (34’Κανελλόπουλος), Ανδρεόπουλος, Κωνσταντάτος, Παπαπέτρος (84’Παπάς), Ανδρούτσος (68’Σκρεμμύδας), Β. Νταλάπας, Καλύβας, Κ. Νταλάπας, Α.Νικόλας (68’Τσακριλής).

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της Κυριακής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ωλενιακός-Δόξα Πατρών 3-1

Κυριακή 11/10

Γήπ. ΕΠΣΑ «Α. Κάνιστρας», 10:30π.μ.: ΑΕ Ροϊτίκων-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων, Ηλίας Αρκουμάνης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 12:30μ.μ.: Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Κρίνος, Σπύρος Παλαιολόγος

Γήπ. ΕΠΣΑ «Α. Κάνιστρας», 1:30μ.μ.: Νεάπολη Πατρών-Α.Ε. Μετοχίου, Δημήτρης Σπυρόπουλος