Γλίτωσε το “κάζο” στο 95΄ η Παναχαϊκή!

Στην άδεια από κόσμο Αγυιά για ακόμα μια φορά φέτος, η Παναχαϊκή επικράτησε δύσκολα με 1-0 του υποβιβασμένου εδώ και πολύ καιρό ΠΑΟ Ρουφ που αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 73ο λεπτό λόγω αποβολής του Σμπώκου. Το νικητήριο γκολ ο Χουάν Λαρέα στο 95ο λεπτό, ύστερα από ωραία προσπάθεια του Γιάννη Μπουρλάκη.

To φιλμ της αναμέτρησης:

24΄ Σέντρα του Στεργίδη ο Μπουρλάκης δεν κατάφερε από καλή θέση να σκοράρει.

34΄Ο Μπουρλάκης βρήκε τον Σίλβα, αλλά ο δεύτερος σε κενή εστία δεν σκόραρε, ήρθε ο Μυτίδης έκανε την προβολή με την μπάλα να περνά άουτ.

46′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ Ρουφ. Σέντρα Βερνάδου, στο ύψος του πέναλτι ο Φράγκος αστόχησε!

50′ Σουτ του Καρακλάιτς, ο Τσόγκας σε κόρνερ!

55′ κόρνερ από δεξιά ο Χαντί, ο Σμπώκος κεφαλιά κόρνερ

72′ Ωραίο σουτ του Δαλαμήτρα άουτ.

73′ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Απευθείας αποβολή ο Σμπώκος που έκοψε έξω από την περιοχή την φάση.

77′ Σουτ του Μπουρλάκη, εντυπωσιακή απόκρουση του Τσόγκα κρατάει το “0” , στην συνέχεια της φάσης σουτ Λαρρέα άουτ

80′ Σουτ του Μπαιράμι, απέκρουσε ο Μικές!

82′ Σουτ του Μπουρλάκη, η μπάλα κοντράρει στον Γαϊτάνη, κόρνερ…

95΄ΓΚΟΛ: Ο Μπουρλάκης γύρισε την μπάλα στην περιοχή του ΠΑΟ Ρουφ, ήρθε ο Λαρρέα κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.

Παναχαϊκή (Βογιατζής): Μικές, Τοπάλ (46′ Ν. Καρακλάιτς), Λιοφάγος (83′ Ζυγκερίδης), Ρουγκάλας, Σίλβα (46′ Κωνσταντακόπουλος), Παπαχρονόπουλος (61′ Κάρλος), Λαρρέα, Μπουρλάκης, Χαντί, Μυτίδης, Στεργίδης (83′ Κοντοχρήστος).

ΠΑΟ Ρουφ (Γκούμας): Τσόγκας, Σμπώκος, Δούμας, Μκρτσιάν, Γαϊτάνης, Ζαχάρος, Μαρινάκης (72΄Τσιάβος), Βενάρδος (86΄Καμί), Ζούνης (72΄Κουκοβίνης), Φράγκος (58΄Μπαϊράμι), Κυριαζής (58΄Δαλαμήτρας).