Δίκαιη μοιρασιά στο «Ανδρέας Κάνιστρας»

Διαιτητής: Ασπρουλόπουλος (Βαρέλας-Θανόπουλος)

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Αχαϊκός και Αστέρας Μιντιλογλίου καθώς το παιχνίδι αναδείχθηκε ισόπαλο 1-1.

Με αυτήν την ισοπαλία ο Αστέρας έμεινε εκτός 5άδας, καθώς βρίσκεται στην 6η θέση με 29 βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά ο Αχαϊκός βρίσκεται στην 12η θέση με 18 βαθμούς και παλεύει να αποφύγει τα Play Out.

Πολλά παράπονα για την διαιτησία του Διαιτητή Ασπρουλόπουλου έχει η ομάδα του Αχαϊκού για τα φάουλ που δώθηκαν υπέρ του Αστέρα Μιντιλογλίου στα τελευταία λεπτά με “σκοπό την ανατροπή του παιχνιδιού”.

ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

2′ Κόρνερ του Σκούρτα κεφαλιά του Δήμα πάνω από τα δοκάρια.

6′ Σέντρα του Σκούρτα από τα δεξιά και με κεφαλιά ο Κατσιάδας θα κάνει το 1-0.

15′ Προβολή του Μπαλασόπουλου η μπάλα θα περάσει ελάχιστα έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι.

26′ Κόρνερ Καραπίτσου κεφαλιά Σιδέρη πάνω από τα δοκάρια.

40′ Τετ α τετ του Δήμα πάνω από τα δοκάρια.

52′ Σουτ του Δήμα θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας του Αστέρα Μιντιλογλίου.

57′ Μακρινό σουτ του Χατζηαναστασίου η μπάλα θα σταματήσει στο δοκάρι.

73′ Σέντρα του Πλέγα από τα δεξιά αρχικά ο Παρασκευοπουλος έκανε το σουτ με τον τερματοφύλακα του Αχαϊκού να αποκρούει με το σώμα και ο Μπαλασόπουλος με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.

79′ Κόρνερ του Καραπίτσου κεφαλιά του Συρμή θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

80′ Κάθετη πάσα του Χατζηαναστασίου τετ α τετ ο Μπαλασόπουλος με τον τερματοφύλακα του Αχαϊκού να αποκρούει και να κρατάει το 1-1.

ΑΧΑΪΚΟΣ (Γ.Ψαρράς): Μπούμπουκας, Νικολόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Τακουμάκης, Κατσιάδας, Βαρβιτσιώτης,Σταμούλης (76’Στάγιος),Τζουραμάνης, Γραμματικός, Σκούρτας, Δήμας (65’Μπίλης-85’Ανδρεόπουλος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΝΤΙΛΟΓΛΙΟΥ (Θ.Λαμπρόπουλος) : Τζούρας,Λιβέρης,Σιδέρης, Συρμής,Μαυροκέφαλος, Οικονόμοπουλος, Καραπίτσος(87’Φ.Πλέγας), Μπαλασόπουλος, Φωτάκιας (51’Παρασκευόπουλος), Ρομποτής, Χατζηαναστασίου.