Δεύτερη σερί νίκη για την Α.E. Καλαβρύτων

Την δεύτερη σερί νίκη και  τρίτη συνολικά στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα των Καλαβρύτων καθώς επικράτησε με σκορ 3-1 της Ακαδημίας Δόξα 98′. Οι φιλοξενούμενες άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με σκόρερ την Μπεκίρη.

Οι Καλαβρυτινές κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι πριν την ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου. Αρχικά τα Καλάβρυτα ισοφάρισαν σε 1-1 με πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ της Βαρβιτσιώτη και στο 38′ η η Γκράμμη με σουτ έγραψε το 2-1 και την ολική ανατροπή.

Το τελικό 3-1 έκανε στο 59′ η Τσεντούρου με ψηλοκρεμαστό σουτ. Επίσης στο 80′ τα Καλάβρυτα έχασαν πέναλτι  καθώς η Γκράμμη ανατράπηκε εντός περιοχής με τον dιαιτητή να καταλογίζει το σημείο του πέναλτι, αλλά η Βαρβιτσιώτη αστόχησε από τα 11 μέτρα και το τελικό 3-1 παρέμενε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του Διαιτητή της αναμέτρησης.

Α.Ε. Καλαβρύτων: Παναγοπούλου, Λιαρομάτη, Δέπα, Πατερέλη, Καλαμαρά, Καλδίρη, Τσεντούρου, Μ.Κορδή, Βαρβιτσιώτη, Ν.Κορδή,Γκράμμη. Αγωνίστηκε και σαν αλλαγή και η Παναγοπούλου.

Επιμέλεια : Βύρωνας Ξυπολιάς