“Διασυρμός” στην Ισπανία για τον Προμηθέα

Ο Προμηθέας με κακή εμφάνιση στην Ισπανία, γνώρισε βαριά ήττα από την Γκραν Κανάρια με 91-72.

Η Γκραν Κανάρια ήταν καταιγιστική από το πρώτο δεκάλεπτο, όταν και προηγήθηκε με 29-14, με τον Προμηθέα να ψαλιδίζει την διαφορά στη δεύτερη περίοδο μειώνοντας στους δέκα πόντους (41-31).

Οι Ισπανοί, όμως στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν την απόδοσή τους και σταδιακά άρχισαν να αποκτούν διαφορά, μετατρέποντας την αναμέτρηση σε… περίπατο, φτάνοντας σε μια άνετη νίκη απέναντι στον Προμηθέα.

Ο Ντέμιεν Ίνγκλς με 18 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ήταν ο παίκτης που ξεχώρισε για την Γκραν Κανάρια, ενώ ο Αρνόλντας Κουλμπόκα με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ και ο Άντονι Κάουαν με 12 πόντους και 5 ασίστ, διασώθηκαν από το… ναυάγιο του Προμηθέα.