Εμφάνιση «καμπανάκι» ενόψει Κυπέλλου!

H Παναχαϊκή αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 κόντρα στο Ναυπακτιακό Αστέρα σε φιλική αναμέτρηση στο Αντίρριο. Η εικόνα μερικών παικτών πρέπει να προβλημάτισε ιδιαίτερα τον Σούλη Παπαδόπουλο.

Στο αγωνιστικό μέρος μόλις στο 17ο λεπτό, καλό σουτ εκτός περιοχής του Κωνσταντακόπουλου η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 29΄ σουτ του Carlos εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Ναυπακτιακού Αστέρα. Στο 35΄ η ομάδα της Ναυπάκτου άνοιξε το σκορ, με γκολ του Σταθόπουλου που σούταρε μέσα από την περιοχή για το 1-0.

Στο 57΄ κεφάλια του Τριμμάτη μέσα από την περιοχή έπειτα από σέντρα του P. Karaklajic από τα αριστερά μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Αστέρα.

Στο 68ο λεπτό είχαμε την ισοφάριση για την Παναχαϊκή. Ο Τριμμάτης έκανε το γύρισμα στη μεγάλη περιοχή και από κοντά ο Ζυγκερίδης με πλασέ έκανε το 1-1

Η σύνθεση: Κολοβούρης (73΄ Μικές), Τοπάλ, Δ. Θεοδωράκης (46΄ Μακρής), Στασινόπουλος, Ρουγκάλας, Silva (46΄ Π. Καρακλάιτς), Κωνσταντακόπουλος, Carlos (66΄ Λιμάτσι), Λινάρδος (46΄ Παπαχρονόπουλος), Τριμμάτης, Ζυγκερίδης.