“Εξάρα” και 3η θέση για την Νίκη Προαστείου

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σαμαρτζής

ΣΚΟΡΕΡ: 1’, 60’, 75’ Μουστάκας, 29’ Διαμαντόπουλος, 45’ Αυγέρης, 90’ Σαμαντάς

Η  Νίκη Προαστείου συνέτριψε με 6-0 τον ΑΠΟ Αρόης στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Α’ Κατηγορίας.

Το σκορ άνοιξε ο Μουστάκας μόλις στο 23ο δευτερόλεπτο και ο Ι. Διαμαντόπουλος έκανε το 2-0 στο 33ο λεπτό. Ο Αυγέρης στο 45΄ έκανε το 3-0, ακολούθησαν άλλα δύο τέρματα από τον Μουστάκα που έκανε χατ-τρικ και στο 90ο λεπτό ο Σαμαντάς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα για την ομάδα του Νίκου Πατρώνη.

ΑΠΟ ΑΡΟΗΣ (Γ. Λεγάτος): Στεφανόπουλος, Χαρικιόπουλος, Αμαρίλντο, Καραβάτσος (65′ Καπνίσης), Φελέκης, Βερβέρογλου, Ζαφειρίου (62′ Κoντός), Κατσαντώνης (53′ Τσεκούρας), Φέλερης, Δημητρέλης, Τσίνας (73′ Σπηλιωτόπουλος).

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ (Ν. Πατρώνης): Μποσγανάς, Πολύδωρος, Κατσάς, Ξύδης, Σαρρής, Διαμαντόπουλος (46’ Ευαγγέλου) , Καψής (46’ Σαμαντάς), Καϊμακάς, Αυγέρης (60’ Καλογεράτος), Μουστάκας, Καταβάτης (68’ Παπαθωμάς).