Επτά μετάλλια για την Αστραπή στο Πανελλήνιο κύπελλο “K. Θωμαΐδης”

Μεγάλη επιτυχία την πρώτη μέρα του Πανελληνίου κυπέλλου “Κωνσταντίνος Θωμαΐδης” για τον σύλλογο Α.Σ. Αστραπή κατακτώντας 7 μετάλλια στους 7 αγωνιζόμενους αθλητές. Όλοι οι αθλητές που συμμετείχαν κατάφεραν να πάρουν μετάλλιο σε ένα πρωτάθλημα των 1700 συμμετοχών. Τα μετάλλια που κατέκτησαν οι αθλητές μας είναι: 4 χρυσά, 1 ασημένιο και 2 χάλκινα

Συγκεκριμένα οι επιτυχίες της Αστραπής:

ΧΡΥΣΑ

Αμτζοπούλου Νεφέλη: Χρυσό μετάλλιο μετά από μία εκπληκτική εμφάνιση και 4 νικηφόρους αγώνες

Διαμαντοπούλου Ιλένα: Στην κορυφή του βάθρου με την δύναμη της θέλησης καθώς αγωνιζόταν με σπασμένο δάχτυλο και παρ’όλα αυτά κέρδισε και τους 2 αγώνες της.

Διαμαντοπούλου Παναγιώτα: Μετά από 4 νικηφόρους αγώνες και παίζοντας στον τελικό με συναθλήτριά της κατάφερε να κατακτήσει την 1η θέση.

Φαλιέρης Βασίλης: 1η θέση δίχνοντας μια αρκετά βελτιωμένη εμφάνιση και ανοδική πορεία στην επίδοσή του.

ΑΡΓΥΡΟ

Παπαμιχαήλ Αγγελική: Μετά από 4 δυνατούς αγώνες κατέκτησε την 2η θέση παίζοντας έναν πολύ καλό τελικό με την πρωταθλήτρια συναθλήτριά της.

ΧΑΛΚΙΝΑ

Οκτάρα Μαρία: Πολύ καλή εμφάνιση για την αθλήτρια της ομάδας μας η οποία κατέκτησε την 3η θέση μετά απο 2 πολύ καλούς αγώνες.

Πουλιάση Άννα Μαρία: Πολύ καλή η επίδοση της αθλήτριας μας η οποία μετά απο 2 δύσκολους αγώνες κατέκτησε την 3η θέση.