Ζέλικο Κάλαϊτζιτς: «Έτσι πρέπει να παίζουμε»

Ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα, αλλά και την εμφάνιση της ομάδας του εμφανίστηκε μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής της Παναχαϊκής Ζέλικο Κάλαϊτζιτς ο οποίος μεταξύ άλλων, είπε: «Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι, σπουδαία νίκη, το αυτονόητο βεβαία κάναμε για την Παναχαϊκή.

Ήταν το 4ο παιχνίδι σε 10 μέρες, ήμουν λίγο αγχωμένος στο ξεκίνημα, απέναντι σε μια ομάδα που έχει βάλει 9 γκολ, ειδικά στο α΄ ημίχρονο παίξαμε πολύ , είχαμε ευκαιρίες και πήραμε τη νίκη. Και στο 2ο ημίχρονο ξεκινήσαμε σαν να ήταν 0-0. Δεν πρέπει να χαλαρώνουμε ποτέ. Μια ομάδα όπως η Παναχαϊκή, έτσι πρέπει να παίζουμε, έχουμε βάλει γραμμή και δεν πρέπει να παίζουμε κάτω από αυτή την γραμμή. Πρέπει να μπαίνουμε δυνατά, είτε εντός είτε εκτός έδρας, αυτός πρέπει να είναι ο τρόπος παιχνιδιού της ομάδας μου. Θα πάμε στην Λευκάδα για να πάρουμε θετικό αποτέλεσμα”.