Ζαβλάνι…..4 Χ 4

Από την σελίδα του Ζαβλανίου στο Facebook

Με κεκτημένη ταχύτητα το Ζαβλάνι επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 στο γήπεδο της Ροδιάς απέναντι στον αξιόμαχο Απόλλων Συνοικισμού και παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20′ λεπτό, έβαλε 4×4 για να ξεκολλήσει και το κατάφερε στο 55’ λεπτό με τον Καλομοίρη που ισοφάρισε.

Οι “κόκκινοι” από εκείνο το σημείο πήραν φόρα έχοντας την κατοχή. Στο 60’ λεπτό ο “κεραυνός” του Κατσαμπέκη βρήκε οριζόντιο δοκάρι και στο 67’ λεπτό ο Ευθυμιόπουλος με πέναλτι έδωσε το προβάδισμα, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ στο 77’ λεπτό ο Μπαρλής, ενώ στο 85’ λεπτό ο Λουκάς με γυριστό σουτ πέτυχε το δοκάρι.

Ένα δυνατό διπλό που διατήρησε το Ζαβλάνι αήττητο στην κορυφή!!!!!

Συγχαρητήρια σε όλους!!!!

Καλή συνέχεια στον Απόλλων Συνοικισμού! !!!

ΖΑΒΛΑΝΙ : Γεωργακόπουλος, Καπετανάκος (46′ Γιασιράνης), Καρπάνος, Διώτης (82 Λουκάς), Τσαγκρώνης, Κατσαμπέκης, Ευθυμιόπουλος (82Παναγόπουλος Δ.), Θεοχάρης (65 Ζησιμόπουλος Β.), Καλομοίρης, Κούντας, Βασιλόπουλος (65’Μπαρλής)

Η ομάδα του Ζαβλανίου ευχαριστεί θερμά το κατάστημα “ΠΑΠΑΚΑΝΕΛΛΟΣ ΒΑΚΕRY” για την προσφορά του σε σάντουιτς τα οποία απόλαυσαν οι παίκτες μας μετά την μεγάλη νίκη! !!!

*** Επίσης ευχαριστούμε για την άψογη μεταφορά της αποστολής της ομάδας με πούλμαν τον κ.Τζιμίκο!!!!