Η επόμενη αντίπαλος της Παναχαϊκής

INTIME.GR

Ούτε ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου, ούτε ο Φωστήρας όταν βελτιώθηκε, κατάφεραν να πλησιάσουν την Ηλιούπολη, που έγινε η πρώτη ομάδα, που εξασφάλισε την πρώτη θέση. Τερμάτισε εννέα βαθμούς μπροστά, έκανε καλή πορεία και στο Κύπελλο Ελλάδας. Ωστόσο η σεζόν σημαδεύτηκε από τον αδόκητο θάνατο του 22χρονου Αλέξανδρου Λάμπη στις 2 Φεβρουαρίου στη διάρκεια του αγώνα με την ΑΕ Ερμιονίδας.

Ήττα στην πρεμιέρα από τον ΠΑΟ ΡΟΥΦ

Η Ηλιούπολη γνώρισε την ήττα στην πρεμιέρα των μπαράζ. Οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ με τον Μάντζιο, ο τροφοδοτήθηκε από σέντρα του Βερνάρδου από τα αριστερά και όντας στην μεγάλη περιοχή, έκανε στο 14′ λεπτό το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Η Ηλιούπολη είχε μια καλή φάση με τον Ζέλο στο 31′ λεπτό, από απευθείας φάουλ. Όσο περνούσαν τα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η Ηλιούπολη ανέβαινε στο αγωνιστικό χώρο και ο ΠΑΟ Ρουφ προσπαθούσε να υπερασπιστεί το προβάδισμα του, ενώ είχε μια μεγάλη ευκαιρία με τον Νιτσάκη, ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τσάκαλο σε τετ-α-τετ.

Στο 59′ λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έκαναν φάση με το σουτ του Ταβάρες, ενώ στις καθυστερήσεις τόσο με την κεφαλιά του Ζέλο, όσο και με την φάση, που χρειάστηκε την καίρια επέμβαση του Παχατούρα, λίγο έλειψε να σκοράρουν. Το τελικό σκορ του αγώνα παρέμεινε στο 1-0 για τον ΠΑΟ Ρουφ. Ιδιαίτερα, στο 80′ λεπτό, ο ο Παπαγιαννόπουλος της Ηλιούπολης αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα, μετά από ένα λεπτό που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο για το μαρκάρισμά του στον Μάντζιο, αφού είχε δεχθεί την πρώτη κίτρινη κάρτα στο πρώτο ημίχρονο για διαμαρτυρία, όντας στο πάγκο.

ΠΑΟ Ρουφ (Σταυριανός): Παχατούρας, Βερνάρδος, Κατσούλης (66′ Φιλιμέγκας), Οικονομόπουλος, Γκιοατά, Αλεξίου, Νιτσάκης (73′ Λαθούρης), Χατζηλάμπρος, Μάντζιος, Καλλέργης, Καραλής (54′ Νατσιόπουλος).

Ηλιούπολη (Χαντές): Τσάκαλος, Κωστόπουλος, Κρητικός, Κουτσογκίλας (79′ Παπαγιαννόπουλος), Μπουσάι, Σταύρου (73′ Σάμιος), Μαλάι, Ζέλο, Γεμιστός, Ταβάρες,