Θα το πάει μέχρι τέλους ο Άρης Πατρών

Ο ιστορικός Άρης Πατρών θα παλέψει μέχρι τέλους για την άνοδο στη Γ΄ Εθνική.

Το απέδειξε σήμερα, επικρατώντας στην Παραλία με 2-1 κόντρα στην τοπική Δόξα, με τους Σταύρο Αγγελή και Κώστα Κούρτη να χρίζονται σκόρερ και το Στάμο να μειώνει με πέναλτι στο τελικό σκορ. Είχε χάσει σπουδαία ευκαιρία η Δόξα στο 10ο λεπτό, αλλά ο Θωμάς είχε “όχι” σε εκτέλεση πέναλτι του Βέρρα. Με 10 παίκτες από το 61ο λεπτό έπαιζε ο Άρης λόγω αποβολής του Καταρτζόπουλου.

Η ομάδα του κ. Θανάση Παπουτσή συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματα και τις πολύ καλές εμφανίσεις που στοχεύουν στην συνεχή άνοδο στο βαθμολογικό πίνακα. Η προσπάθεια θα γίνει μέχρι τέλους και τότε θα γίνει το «ταμείο», αυτό λένε στον Άρη Πατρών που έχουν και την μεγάλη βοήθεια από τον κόσμο των Προσφυγικών που στηρίζει την ομάδα όπου και αν αγωνιστεί.

Στο άλλο ματς της ημέρας η Αχαϊκή κέρδισε με 3-1 τον Αετό Πατρών Askounis. Στο 23ο ο Μπουρλάκης έκανε το 1-0, στο 30΄ ο ίδιος παίκτης το 2-0 με πέναλτι και στο 50ο λεπτό ο Καζαντζής το τρίτο γκολ, με την ομάδα της Αγίας Σοφίας απλά να μειώνει στο σκορ με τον Καραπιπέρη.

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Χ. Τσίκας): Σμιγάδης, Βγενόπουλος, Πυρρής, Λαζανάς, Νίκας, Δημακόπουλος (90’ Αγγελούσης), Νικολόπουλος, Γκολφινόπουλος, Βέρρας, Στάμος, Τσιβγενίδης.

ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ (Θ. Παπουτσής): Θωμάς, Πανάρετος, Σπανός, Δασουράς, Καταρτζόπουλος, Κουτρούμπας, Αγγελής, Μπούμπαλης (46’ Μεντζελόπουλος), Κούρτης (70’ Αλποχωρίτης), Γράβαλος, Κωστής.