«Θρίλερ» η 15η θέση, όλα τα σενάρια για την Ελλάδα

H Σλάβια Πράγας πήρε ισοπαλία στο 95′ μέσα στη Φέγενορντ, η Τσεχία μείωσε και όλα θα κριθούν στις ρεβάνς του Conference League την άλλη εβδομάδα.

Όλα πήγαιναν καλά για την Ελλάδα. Ανεξάρτητα από το τι θα έκανε ο ΠΑΟΚ στην Μασσαλία. Η Σλάβια Πράγας είχε ισοφαρίσει με γκολ που δεν έπρεπε να μετρήσει στην Ολλανδία, προηγήθηκε μάλιστα κόντρα στην Φέγενορντ, αλλά οι Ολλανδοί βρήκαν τρόπο να το πάνε το ματς στο 3-2.

Όμως παρά το γεγονός ότι στο ματς δόθηκαν τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις η Σλάβια Πράγας βρήκε γκολ στο 95′. Σε συνδυασμό με την ήττα του ΠΑΟΚ στην Γαλλία, η 15η θέση έγινε θρίλερ. Πριν αναλύσουμε τα σενάρια πάμε να δούμε πώς έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία της UEFA. Γιατί μπαίνει καλά στο κόλπο και η Νορβηγία με την σπουδαία Μπόντο Γκλιμτ!