Ιστορική πρόκριση στα πέναλτι για τον Αστέρα Λεοντίου

Για το Κύπελλο Ερασιτεχνών, ο Αστέρας Λεοντίου νίκησε 3-2 στα πέναλτι τον Άτλαντα (1-1 κ.α. και παράταση) στο Ενωσιακό γήπεδο “Ανδρέας Κάνιστρας” και πήρε για πρώτη φορά στην ιστορία του πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Δύο δοκάρια (Τσακριλής, Δ. Κωστόπουλος) για τους “πράσινους”, που βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 29΄ με το ωραίο σουτ του Λένη, αλλά ισοφάρισαν με το πανέμορφο τέρμα του Αντώνη Μπάλλα με σουτ στο “Γ” στο 59ο λεπτό.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση και εν συνεχεία στα πέναλτι (3-2), όπου οι Λεοντίτες έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή το Γιώργο Κονιδάρη που απέκρουσε τρία πέναλτι πήραν την ιστορική πρόκριση, την οποία πανηγύρισαν σαν μικρά παιδιά.

Αστέρας Λεοντίου (Χ. Ζησιμόπουλος – Τ. Στέλλας): Koνιδάρης, Δ. Νικολόπουλος, Π. Νικολόπουλος, Κριλής, Τσακριλής (60΄ Μαρτζάκλης), Π. Κωστόπουλος, Ασημακόπουλος (80΄ Παναγιωτόπουλος), Κατσούρης, Κωστακόπουλος (35΄ Δ. Κωστόπουλος – 115΄ Γ. Νικολόπουλος), Μπάλλας, Απ. Νικολόπουλος (80΄ Γιούλης),

Άτλας (Β. Μπαλατής): Σ. Βίτσος, Λένης, Καραδήμος (55΄ Ρούμπας), Καλογερόπουλος, Κοντόγιωργας (78΄ Δημόπουλος), Θοδωρής (42΄ Δ. Βίτσος), Κονδύλης (55΄ Γρηγορόπουλος), Τσερικλός, Φλωράτος, Παπαδόπουλος, Σ. Ξένος (78΄ Λούτσας).