Κέρδισε και διατήρησε τις ελπίδες του ο Κεραυνός Αγ. Βασιλείου

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νίκος Χρονάς
ΣΚΟΡΕΡ: 90’ Νιφορόπουλος – 46’ Σπανός, 63’ Ντόμας, 72’ Κουραχάνης.

Πρώτη νίκη για την ομάδα του Αγίου Βασιλείου στη διαδικασία των play-off! Ο Κεραυνός κέρδισε με 3-1 εκτός έδρας τον Πανμοβριακό για την 3η αγωνιστική της διαδικασίας με γκολ των Σπανού, Ντόμα και Κουραχάνη!

Με το «καλημέρα» του δευτέρου ημιχρόνου ο Γιάννης Σπανός άνοιξε το σκορ. Στο 54ο λεπτό ο ίδιος παίκτης θα χάσει σπουδαία ευκαιρία από την «άσπρη βούλα» να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, κάτι που θα γίνει λίγο αργότερα από το Νίκο Ντόμα.
Στο 72ο λεπτό ο Ανδρέας Κουραχάνης θα βάλει το «κερασάκι στην τούρτα», ενώ ο Νιφορόπουλος μείωσε στο φινάλε σε 1-3.

ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ (Ν. Τσολόπουλος): Μπακάλης, Α. Κάτσενος, Μπακατσέλος, Διακάτος, Π. Κάτσενος, Νιφορόπουλος, Λιάκος, Χρυσανθόπουλος, Α. Σπυρόπουλος, Ε. Σπυρόπουλος (70’ Οικονομόπουλος), Αθανασόπουλος.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Χ. Καραπίτσος): Τσάπαλος (74’ Κατσαμπέκης), Ταρνάρης, Κασιώνης, Σπανογιάννης, Α. Τρίγκας, Σπανός (70’ Κουραχάνης), Κούστα, Ντόμας, Τσάτος, Μιχαηλίδης (74’ Μέρτικας), Καραχανίδης.