“Καίγεται” η Νίκαια για τον Ιωνικό, στα μπαράζ η Ξάνθη!

Αν και βρέθηκε να χάνει στο 60′ με τον Κοκκίνη από τον Εργοτέλη, ο Ιωνικός ισοφάρισε στο 74′ με τον Μουμίν και στο 81′ με τον Μάναλη ανέτρεψε το σκορ και πήρε την άνοδο για τα σαλόνια της Super League ως Πρωταθλητής!

Ο ΑΟ Ξάνθης νίκησε με 1-0 τον Λεβαδειακό στην τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ 2 και θα διεκδικήσει την επάνοδο του στην Σούπερ Λιγκ στα μπαράζ κόντρα στον Παναιτωλικό, το γκολ της νίκης σημείωσε ο Έμπερτ στο 75ο λεπτό.

Η ΠΑΕ Χανιά νίκησε με 2-0 τον Διαγόρα Ρόδου στα Περιβόλια, στο πλαίσιο της 5ης και τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ 2.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τους Κρητικούς. Αρχικά, ο Σουντουρά στο 18’ έκανε το 1-0 με σουτ, που κόντραρε και σε αμυνόμενο, βρήκε η μπάλα στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα του Μπίντση.

Το τελικό σκορ (2-0) διαμορφώθηκε στο 64’, όταν από κλέψιμο και πάσα του Καρτσαμπά, ο Κάρλος με κάθετη πάσα βρήκε τον Μπραμπίγια που με σουτ έκανε το 2-0.

Ιωνικός – Εργοτέλης 2-1 (74′ Μουμίν, 82′ Μάναλης / 60′ Κοκκίνης)

Ξάνθη – Λεβαδειακός 1-0 (75′ Έμπερτ)

ΠΑΕ Χανιά – Διαγόρας Ρόδου 2-0 (18′ Σουντουρά, 64′ Μπραμπίγια)