Κατέκτησε και το πρωτάθλημα Παίδων ο Άτλας Πατρών

Ο Άτλας Πατρών ήταν ο μεγάλος νικητής στον τελικό των Πάιδων που διεξήχθη στο «Α. Κάνιστρας», αφού επικράτησε της Θύελλας Πατρών με 3-2.

Η Θύελλα Πατρών ήταν αυτή που άνοιξε πρώτη το σκορ στο 15’ λεπτό με τον Κοζανιτά, αλλά ο Άτλας με την έναρξη του β’ μέρους ισοφάρισε σε 1-1 με τον Τσερικλό.

Στο 62’ λεπτό και πάλι η Θύελλα Πατρών πήρε προβάδισμα στο σκορ με τέρμα του Σταυρόπουλου, αλλά τρία λεπτά μετά ο Κυριαζόπουλος έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσα και παρά το γεγονός ότι η ομάδα του αγωνιζόταν με ποδοσφαιριστή λιγότερο λόγω αποβολής του Ξηνταρόπουλου.

Μάλιστα η ομάδα του Άτλα έκανε την ολική ανατροπή, αφού ο Τσερικλός με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 3-2 και έδωσε το πρωτάθλημα στην ομάδα του Άτλα.