Καταθέτει ένσταση ο Πανηλειακός, αδιαφορεί το Πάτραι!

Ο Πανηλειακός ηττήθηκε 2-1 στην Καλαμάτα από τον Πανθουριακό, έμεινε στους 11 βαθμούς και τώρα ελπίζει σε μη νίκη του Παλληξουριακού επί του ΑΠΣ Πάτραι την τελευταία αγωνιστική, που ο ίδιος έχει ρεπό, ώστε να είναι στην τριάδα που θα πάρει την άνοδο στην Γ΄ Εθνική.

Παράλληλα, οι “ερυθρόλευκοι” πιθανότατα θα υποβάλλουν ένσταση κατά του κύρους του αγώνα για το γεγονός ότι το παιχνίδι ξεκίνησε με 65 λεπτά καθυστέρηση, καθώς δεν είχε προσκομιστεί από πλευράς γηπεδούχων η άδεια τέλεσης του αγώνα, κάτι που έγινε 50 λεπτά μετά την προκαθορισμένη ώρα έναρξης, με τον διαιτητή Παπαγεωργόπουλο από την Αργολίδα να μην δέχεται να κλείσει το φύλλο αγώνα, κάτι που ζητούσε ο Πανηλειακός.

To Πάτραι για να μείνει εκτός ανόδου, θα πρέπει να χάσει με τέσσερα γκολ διαφορά από τον Παλληξουριακό, οπότε καταλαβαίνετε ότι αυτά δύσκολα γίνονται, ειδικά τη στιγμή που η ομάδα του Ληξουρίου αρκείται σε μια απλή νίκη με οποιοδήποτε σκορ.