“Κοκκινόμαυρο” πάρτι κόντρα στην ΑΕΚ!

Η Παναχαϊκή παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο επικράτησε εύκολα με 4-0 της ΑΕΚ Β΄ στην Αγυιά, χωρίς να δυσκολευτεί κόντρα στις «κιτρινόμαυρες ρεζέρβες» διασκεδάζοντας τις εντυπώσεις με τη βαριά ήττα στην Κηφισιά, αλλά και μετά τις αποχωρήσεις των Λιποράσε – Κέρι! Σκόρερ στο 24ο λεπτό ο Tσακμάκης, στο 45′ ο Κωνσταντακόπουλος, στο 50′ ο Μπουρλάκης και στο 77ο λεπτό ο Αλεξόπουλος.

Το φίλμ της αναμέτρησης:

6′ Σέντρα Χαντί, κεφαλιά Τσιάρα σε κόρνερ ο Γκίνης.

16′ Σέντρα Μπουρλάκη, σουτ Καρακλάιτς μέσα από την περιοχή, κόντρα και κόρνερ

24′ ΓΚΟΟΟΟΛ: Κόρνερ Μπουρλάκη, ο Τσακμάκης έκανε κοντρόλ σούταρε και με φοβερό αριστερό σουτ έγραψε το 1-0!

36΄ Καλό σουτ του Τοπάλ η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς της ΑΕΚ, κόρνερ.

43΄Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ωραία μπαλιά του Μπουρλάκη στον Αλεξόπουλο που βρέθηκε σε καλή θέση πλάγια αριστερά πλάσαρε ψηλά άουτ!

45′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛ: Κόρνερ Χαντί, ο Κωνσταντακόπουλος με ωραίο πλασέ το 2-0!

50′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: Εξαιρετική ενέργεια του Καραικλάιτς, έτοιμο γκολ του Μπουρλάκη που πλάσαρε για το 3-0!

77΄ΓΚΟΛΛΛ: Μπαλιά Λινάρδου ο Αλεξόπουλος το 4-0!

Παναχαϊκή (Σ. Παπαδόπουλος): Θεοδωράκης, Στεργίδης (83′ Τριμμάτης), Τοπάλ, Τσακμάκης, Λαρέα, Κωνσταντακόπουλος, Τσιάρας (83′ Σίλβα), Μπουρλάκης, Ν. Καρακλάιτς, Χαντί (62′ Λινάρδος), Αλεξόπουλος (83′ Ζυγκερίδης).

ΑΕΚ Β΄ (Σ. Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Σπυριδάκης, Κατσικας, Ντάικο (67′ Τρομπούλος), Σκόνδρας, Ρουκουνάκης, Μπότος, Ε. Χριστόπουλος (67′ Πανέρας), Α. Χριστόπουλος (56′ Δημητρίου), Μαχαίρας (46′ Γκολφίνος), Γκίνης (81′ Ρουκουνάκης).