Κρίμα κι άδικο, η Νάπολη Πατρών λύγισε στα πέναλτι!

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, το βράδυ της Πέμπτης στην Πορτογαλία η ομάδα beach soccer της Νάπολη γνώρισε την ήττα στον μεγάλο τελικό του Euro Winners Challenge από την Ισραηλινή Rosh Haayin με 7-6 στα πέναλτι (1-1 η κανονική διάρκεια και η παράταση).

Το παιχνίδι κρίθηκε στα πέναλτι και ήταν συγκλονιστικό, αφού δύο φορές οι παίκτες της Νάπολη έχασαν μεγάλη ευκαιρία καθώς αστόχησαν σε πέναλτι που θα τους έδινε το τρόπαιο, ο Μπεσίρ στο 4-4 και ο Θεοδόσης στο 6-6!

Να σημειωθεί ότι ήταν μόλις η πρώτη της ήττα μετά από 6 νίκες, κόντρα σε μια πανίσχυρη ομάδα και σε κάθε περίπτωση αξίζουν μπράβο στους παίκτες της Πατρινής ομάδας.

Στο 4′ ο Λούκας άνοιξε το σκορ, όμως ο Γιαμαούτσι ισοφάρισε στο 21′ για τη Νάπολη και στην κανονική διάρκεια οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Στην παράταση δεν άλλαξε τίποτα με τον τερματοφύλακα Παρέχα να κάνει μεγάλη εμφάνιση για τη Νάπολη, αλλά ήταν και αυτός που έχασε το τελευταίο πέναλτι.

Οι περίοδοι: 1-0, 0-1, 0-0, E.T. 0-0.

ΠΕΝΑΛΤΙ….
(1-0) Εκτελεί ο Hulk, γκολ…
(1-1) ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Α. Διαμαντόπουλος!
(1-1) O Ze Lucas εκτελεί, ΑΠΟΚΡΟΥΕΙ ο PAREJA..!!!!!
(1-2) NAIIIIIIII Ο Uamauchi ΣΚΟΡΑΡΕΙ και 1-2…!!!!
(2-2) Ο Catarino εκτελεί, ΔΟΚΑΡΙ, πέρασε τη γραμμή λέει ο ρέφερι!
(2-3) ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ και ο Uesato..!!!
(3-3) Εκτελεί ο Taras, στη σωστή γωνία ο Pareja, για λίγο δεν βρήκε τη μπάλα…
(3-4) Σταυρόπουλος και ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ…
(4-4) Γκολ ο Elihay… ισοφαρίζει!
(4-4) Ο BESHR στο τελευταίο πέναλτι… ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ Ο Bobo..!!!!
——παράταση
(4-4) Ο PAREJA αποκρούει το πέναλτι του Vitaly… ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΔΙΝΕΙ Ο ΡΕΦΕΡΙ..!!! (5-4) Σκοράρει ο Αμερικανός…!!!!
(5-5) ΠΑΠΑΖΑΦΕΙΡΗΣ και ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ… Ισοφαρίζει η Νάπολη..!!!
(6-5) Ο Ofek εκτελεί, γκολ!
(6-6) Ο ΛΑΘΥΡΗΣ, ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, πάλι ισοπαλία…!!!
(6-6) O Sadi στέλνει τη μπάλα στο ΔΟΚΑΡΙ, ΑΟΥΤ..!!!
(6-6) ΑΟΥΤ Ο ΘΕΟΔΟΣΗΣ… Απίστευτο!
(7-6) Εκτελεί ο Bobo, γκολ για τους Ισραηλινούς…
(7-6) ο PAREJA, ΑΠΟΚΡΟΥΕΙ ο Bobo… Η κούπα στην Rosh Haayin!