Λύγισε στο δεύτερο ημίχρονο στο Άργος ο Ίκαρος Πετρωτού

Επιμέλεια : Βύρωνας Ξυπολιάς

Φείδων Άργους-Ίκαρος Πετρωτού 4-1

Με ήττα αποχαιρέτησε το 2019 ο Ίκαρος Πετρωτού που δεν τα κατάφερε στο Άργος να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα και ηττήθηκε με σκορ 4-1.

Οι Πατρινές προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό με την Αγγελική Κωστοπούλου που με σουτ έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία και άνοιξε το σκορ.

Ο Φείδων πριν την ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσε και άλλα τρία τέρματα για το τελικό 4-1.

Τα γκολ για την ομάδα του Φείδων Άργους σημειώθηκαν από τις Κατσικάρη (2), Μαρίνη και Καραγιάννη.

Την επόμενη αγωνιστική 12/1/2020 ο Ίκαρος Πετρωτού θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τις Καρυάτιδες Σπάρτης.

ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ (Τ. Παναγιωτόπουλος) : Γκαύρου, Χρυσοστομίδου, Ντέβα, Καρφάκη,Κ ουκιού, Κέτα, Κωστοπούλου, Μούκα, Γ. Κυριάκου, Τζούρα,Τσάμη.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι εξής κοπέλες : Π. Κυριάκου, Κοκκίνη, Παπακυριαζή, Παπανικολοπούλου.