Με πρωταγωνιστή τον Δημητρακόπουλο, η Αχαϊκή φιλικά 2-1 τον ΠΑΟ Βάρδας

Φιλική νίκη με 2-1 απέναντι στον ΠΑΟ Βάρδας σημείωσε η Αχαϊκή, σε αγώνα που έγινε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο της Κ. Αχαΐας.

Ο Δημητρακόπουλος στο 29′ λεπτό άνοιξε το σκορ με σουτ έξω από την περιοχή, για να ισοφαρίσει με πέναλτι ο Σαμπανέϊ στο 36′ λεπτό.

Τελικά και πάλι ο Αυγερινός Δημητρακόπουλος με σουτ στο 57′ έδωσε την νίκη στην Αχαΐκη, που δείχνει ένα αρκετά καλό πρόσωπο που θα διεκδικήσει με μεγάλες αξιώσεις τον τίτλο στην Α’ Κατηγορία.

ΑΧΑΪΚΗ: Πάγκαλος, Γερασιμόπουλος, Σέμα, Πετρόπουλος, Παπαστεργίου, Δ. Φραγκούλιας, Γεωργόπουλος, Μπακάλης, Δημητρακόπουλος, Θ. Φραγκούλιας, Σουρανής

Αγωνίστηκαν και οι : Καραμανλής, Σκαρτσάνης, Αναγνωστόπουλος, Ανδρικόπουλος, Κωστόπουλος, Γεωργίου, Ζυγουράκης,

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ: Λαδάς, Αγουρίδης, Χριστόπουλος, Νικολακόπουλος, Σιδέρης, Λιόσης, Ντόμας, Νικολόπουλος, Μακρής, Λούκας, Σαμπανέι

Αγωνίστηκαν και οι : Ρουγκάλας, Παναγάκης, Γούρμος, Τσούλης, Παλούμπης, Θεοφιλόπουλος, Κατσίγιαννος, Κουργιαλάς).