Με το δεξί η Νάπολη Πατρών στο Euro Winners Challenge

Με νίκη ξεκίνησε η Νάπολη Πατρών τις υποχρεώσεις της στο Euro Winners Challenge που διεξάγεται στην Πορτογαλία και συγκεκριμένα στο Νάζαρε.

Η Πατρινή ομάδα επικράτησε με 4-3 της Πορτογαλικής Μπελενένσε, με το σκορ να ανοίγει με το καλημέρα της αναμέτρησης για τους Πατρινούς ο S. Yamauchi.

Οι Πορτογάλοι ισοφάρισαν με τον Ponzetti στο 6’ λεπτό και προηγήθηκαν στο 12’ λεπτό με τον Iga.

Το 2-2 για την Νάπολη έκανε στο 20’ λεπτό ο T. Uesafo και ένα λεπτό μετά ο Ανδρέας Διαμαντόπουλος έδωσε προβάδισμα στην Πατρινή ομάδα.

Στο 22’ λεπτό ο W. Beshr ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-4, για να μειώσουν οι Πορτογάλοι στο 31’ λεπτό με τον Medina, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό της αναμέτρησης.

Νάπολη Πατρών : Pareja, Διαμαντόπουλος, Beshr, Παπαζαφείρης, Παπασταθόπουλος, Yamauchi, Uesafo, Λαθύρης, Σταυρόπουλος. Θ. Διαμαντόπουλος, Σάβογλου, Σκούρτας, Γεωργικόπουλος