Μισή (Χ)αρά για την Παναχαϊκή

Παρακολουθήστε μέσα από το www.patragoal.gr λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Παναχαϊκής στην Λάρισα απέναντι στον Απόλλωνα

Αν και θα μπορούσε να φύγει νικήτρια με μεγάλες ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά και από την στιγμή που οι γηπεδούχοι έμειναν με 9 ποδοσφαιριστές, η Παναχαϊκή δεν τα κατάφερε τελικά και έμεινε στο ισόπαλο 1-1. Ωστόσο θα έλεγε κανείς για “μισή χαρά”, αφού κατάφερε να ισοφαρίσει λίγα λεπτά πριν την εκπνοή του αγώνα

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

400 φίλαθλοι θα παρακολουθήσουν την αναμέτρηση, μεταξύ των οποίων 50 φίλοι της Παναχαϊκής

10‘ Η Παναχαϊκή έχει πάρει τον έλεγχο του αγώνα, χωρίς ωστόσο να έχει την μεγάλη φάση

12‘ Καλό σούτ του Σιφναίου για τους γηπεδούχους, η μπάλα λίγο άουτ.

13‘ Τεράστια επέμβαση του Σούλη στην κεφαλιά του Γκουστάβο Σάντος

15‘ Κίτρινη κάρτα στον Τσελεπίδη

20‘ Πέναλτι κερδίζει ο Απόλλων Λάρισας σε βάρος του Πατάπη

21′ ΓΚΟΟΛΛ Ο Σιφναίος ευστοχεί και ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους

23‘ Ευκαιρία για την Παναχαϊκή για να ισοφαρίσει, όταν ο Κουρτεσιώτης πήγε να διώξει και ο Κυνηγόπουλος έβαλε την κόντρα και λίγο έλειψε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Γκέκα

35‘ Πέναλτι ζητάει ο Απόλλων Λάρισας, αλλά δεν υπάρχει τίποτα αντικανονικό στην φάση

36‘ Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή, με τον Κόλ να εκτελεί φάουλ και τον Μωραίτη να μην μπορεί να κερδίσει με κεφαλιά τον Γκέκα

40‘ Καλό σουτ του Κυνηγόπουλου, αλλά η μπάλα δεν έχει ευτυχή κατάληξη και τον Γκέκα να διώχνει.

42‘ Κίτρινη κάρτα στον Κυνηγόπουλο

44‘ Νέο καλό σουτ του Λινάρδου, η μπάλα λίγο άουτ, με την Παναχαϊκή να έχει ανεβάσει την απόδοση της

Ημίχρονο στο παιχνίδι με την Παναχαϊκή να είναι πίσω στο σκόρ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σιφναίου στο 21′ λεπτό της αναμέτρησης

46‘ Ξεκίνησε το β’ μέρος

48‘ Καλή επέμβαση του Σούλη σε σούτ του Γκουστάβο Σάντος

50‘ Κίτρινη κάρτα στον Σουλιώτη των γηπεδούχων

55‘ Καλό χτύπημα φάουλ του Σιατραβάνη η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Γκέκα

60‘ Κίτρινη κάρτα στον Χατζή

66‘ Πέναλτι ζητάει η Παναχαϊκή σε χέρι του Κουρτεσιώτη

82‘ Πέναλτι κερδίζει ο Σιατραβάνης για τους “κοκκινόμαυρους”. Μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση. Απευθείας κόκκινη στον Κωστούλα που έκανε την παράβαση

83′ ΓΚΟΟΛΛ για την Παναχαϊκή που ισοφαρίζει με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σιατραβάνη

87‘ Κόκκινη ο Χατζής (2η κίτρινη) των γηπεδούχων. Με 9 ποδοσφαιριστές ο Απόλλων Λάρισας με την Παναχαϊκή να έχει 3 λεπτά συν τις καθυστερήσεις να φέρει “τούμπα” το παιχνίδι

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

92‘ Σουτ του Λινάρδου για την Παναχαϊκή, η μπάλα λίγο αόυτ

94‘ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή με τον Μωραϊτη, ο οποίος εντελώς μόνος του δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γκέκα.

Τέλος ο αγώνας με την Παναχαϊκή να γυρνάει στην Πάτρα με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Συνθέσεις :

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αριάν Μπελά) : Γκέκας, Κουρτεσιώτης, Σουλιώτης, Καρατάσιος (55′ Κωστούλας), Χατζής, Ναζίμ, Γκουστάβο Σάντος (68′ Μπρέμπος), Σιφναίος, Μπαστακός (78′ Νύκταρης), Καρίκι, Ντάινας

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σάκης Μπαξεβάνος) : Σούλης, Πολίμος (75′ Μουστακόπουλος), Τσελεπίδης, Πατάπης, Παπατόλιος, Ιντζόγλου, Λινάρδος, Coll, Σιατραβάνης, Κυνηγόπουλος (80′ Μαυριάς), Μωραΐτης.