Μισή… Χ-αρά για τον ΑΠΟ Αρόης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κώστας Σαμαρτζής

ΣΚΟΡΕΡ: 7’ Δημητρέλης, 34’ Σουγλέρης – 40’ 62’ Βετούλας

Τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα πήρε ο ΑΠΟ Αρόης καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 2-2 κόντρα στον Δαβουρλή Κ΄92.

Μάλιστα, οι «κιτρινόμαυροι» θα μπορούσαν να πάρουν και την νίκη, αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους προβάδισμα. Αρχικά, ο Δημητρέλης στο 7ο λεπτό έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του Γιάννη Λεγάτου, ενώ στο 34ο λεπτό ο Σπύρος Σουγλέρης διπλασίασε τα τέρματα των νεοφώτιστων. Στο 40΄ ο Βετούλας μείωσε σε 2-1, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 60΄ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟ ΑΡΟΗΣ (Γ. Λεγάτος): Κατσαμπούμι, Χαρικιόπουλος, Πρίντεζης, Καραβάτσος, Αλέμης, Βερβέρογλου, Σουγλέρης (67’ Φέλερης), Αμαρίλντο, Τσεκούρας (63’ Τσίνας), Δημητρέλης, Καμπέρης (46’ Ζαγειρίου – 73’ λ.τ. Κουκίδης).

ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ (Δ. Ράπτης): Κοκοτσής, Πολίτης, Μανούσος, Σ. Πρέμτο, Τελέγκος (30’ Κ. Πρέμτο), Βετούλας, Βάρδας (46’ Κουμπουρλής), Στάμος (87’ Κλοφουτζής), Μακρής (46’ Κουλούρης), Αντύπας, Ανδρεοσόπουλος.