Μοιρασιά για Νίκη Προαστείου και Αετό Ρίου

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χ. Πετρόπουλος

ΣΚΟΡΕΡ: 63′ Διαμαντόπουλος-38′ Κατσιούρας

ΑΠΟΒΟΛΗ: 73′ Αποστολόπουλος

Ωραίο ματς έγινε  στο γήπεδο Προαστείου ανάμεσα στη Νίκη και τον Αετό Ρίου με τις δύο ομάδες να κερδίζουν από ένα βαθμό, μένοντας στο 1-1. Ο Κατσιούρας στο 38ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους «κίτρινους», ενώ στο 63΄ ο Διαμαντόπουλος με ένα πανέμορφο τέρμα ισοφάρισε για τους γηπεδούχους. Με 10 ολοκλήρωσε το ματς ο Αετός λόγω αποβολής του Αποστολόπουλου στο 73ο λεπτό.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

3’ Τετ α τετ του Κατσιούρα με τον Μποσγανά, ο πορτιέρο της Νίκης κρατάει το 0-0

6’ Φάουλ του Διαμαντόπουλου για την Νίκη, διώχνει σε κόρνερ ο Κωστόπουλος

15’ Σούτ του Σαμαντά, αποκρούει με τα πόδια ο Κωστόπουλος

17’ Τετ α τετ του Σούλι, ο Μποσγανάς διώχνει σωτήρια σε κόρνερ

20’ Καλό σουτ του Σούλι, η μπάλα ελάχιστα άουτ

28’ Κεφαλιά του Σαμαντά, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κωστόπουλου.

38΄ΓΚΟΟΛΛ Τετ α τετ του Κατσιούρα, ο οποίος αυτή την φορά νικάει τον Μποσγανά για το 0-1.

47’ Πλασέ του Σούλι, η μπάλα ελάχιστα άουτ, με τον Αετό Ρίου να χάνει την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του.

63’ ΓΚΟΟΛΛ «Κεραυνός» του Διαμαντόπουλου έξω από την περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα του Κωστόπουλου.

65’ Καλή απόκρουση του Μποσγανά σε σούτ του Λάγιου.

74’ Αποβολή στον Αποστολόπουλο, με τον Αετό Ρίου να συνεχίζει με ποδοσφαιριστή λιγότερο.

78’ Μεγάλη απόκρουση του Κωστόπουλου σε σούτ του Αντωνόπουλου.

81’ Καλό σουτ του Αντωνόπουλου, η μπάλα λίγο άουτ.

90’ Φάουλ του Λούσκου, μπλοκάρει εύκολα ο Μποσγανάς.

91’ Αντεπίθεση με τον Αντωνόπουλο, το σουτ που επιχειρεί περνάει ελάχιστα άουτ.

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ (Ν. Πατρώνης): Μποσγανάς, Πολύδωρος, Τασσόπουλος, Μανούσος, Θεοδωρακόπουλος, Διαμαντόπουλος, Ζεκιάι (57’ Φούντος), Ντζάνης (77΄ Γερολυμάτος), Αντωνόπουλος, Σαμαντάς, Πατρώνης.

ΑΕΤΟΣ ΡΙΟΥ (Αν. Ζήκος): Κωστόπουλος, Αποστολόπουλος, Ζακυνθινός, Ιντζές, Λάγιος (77’ Παπαθανασόπουλος), Ζήκος, Καψάλης, Στάμος (57’ Μητρόπουλος), Παπαχαραλάμπους, Σούλι (84’ Λούσκος), Κατσιούρας.