Μόνο ντέρμπι δεν ήταν…

Παναιγιάλειος-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 6-0 (12΄ Χριστόπουλος, 14΄ 57΄ 66΄ 78΄ Γκάτσης, 73΄ Μπακατσέλος)

Διαιτητής : K. Ανδριανός (Μ. Ανδριανός-Αβραμόπουλος)

Επίδειξη δύναμης πραγματοποίησε ο Παναιγιάλειος απέναντι στον 2ο βαθμολογικά Κεραυνό Αγίου Βασιλείου, τον οποίο και φιλοδώρησε με έξι τέρματα, με κορυφαίο τον Βαγγέλη Γκάτση ο οποίος σημείωσε τα τέσσερα από αυτά.

Στο 12’ λεπτό ο Χριστόπουλος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αιγίου, ενώ δύο λεπτά μετά ο Γκάτσης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο β’ ημίχρονο ο Παναιγιάλειος ήταν καταιγιστικός και στο 57’ λεπτό ανέβασε με τον Γκάτση τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 66’ λεπτό ο έμπειρος επιθετικός έκανε το 4-0 σημειώνοντας και το δικό του χατ-τρίκ, ενώ στο 73’ λεπτό ο Μπακατσέλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 78’ λεπτό και πάλι ο Γκάτσης με το 4ο προσωπικό του τέρμα.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Μ. Λελούδας – Α. Σπυρόπουλος): Αθανασόπουλος, Κουραχάνης, Καφεντζής (74΄ Οικονόμου), Σπανογιάννης, Παπαδόπουλος, Μπακατσέλος (76΄ Αποστολής), Μπούνας, Σκούτας (57΄ Σπυρόπουλος), Λιάτος, Γκάτσης, Χριστόπουλος (70΄ Ορτέντζιος).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Κ. Τσιπιανίτης): Κατσαμπέκης, Κωστίκα (λ.τ. 37΄ Σπαθής), Κασιώνης, Αγγελόπουλος, Μπαμπαλιούτας (61΄ Πήλιουρας), Τρίγκας, Κούστα, Μούτσα, Καραχανίδης (53΄ Τσάτος), Καρβούνης (74΄ Παπαχριστόπουλος, Ζαφειρόπουλος.