Νίκησε και ελπίζει για τετράδα ο Άρης Πατρών

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κώστας Ανδριανός

ΣΚΟΡΕΡ: 34’ Φούφουλας, 64’ Μητρόπουλος

Όσο ζει, θα ελπίζει και όσο κερδίζει, θα βλέπει τη σεζόν του να είναι επιτυχημένη.

Ο  Άρης Πατρών επικράτησε με 2-0 της Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας εκτός έδρας και παρέμεινε «ζωντανός» στο «κυνήγι» της 4ης θέσης.

Ακολουθεί για την ομάδα των Προσφυγικών το κομβικό ματς με τον Αετό Πατρών. Η ομάδα του Γιάννη Βογιατζή σημείωσε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, παίρνοντας ένα σπουδαίο τρίποντο.

Στο 34ο λεπτό ο Φούφουλας ύστερα από εκτέλεση κόρνερ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 64ο λεπτό ο Μίλτος Μητρόπουλος «σφράγισε» της νίκη για την ομάδα της Πάτρας.

A.E. ΑΙΓΕΙΡΑΣ/ΑΚΡΑΤΑΣ (Ν. Ψυχογιάννης): Λεπενιώτης, Μαυρομμάτης, Καυγάς, Τσούρας (70’ Ζίζηλας), Έξαρχος, Ψαρράκος, Παράνομος (53’ Σπρίτζος), Πρέζας (63’ Κυρίκος), Κλουκίνας (80’ Παναγόπουλος), Καλέλης, Σακελλαρόπουλος.

ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ (Γ. Βογιατζής): Χάχαλης, Αλποχωρίτης, Θεοδοσόπουλος, Τσαρτόλιας, Φραγκάκος, Μεντζελόπουλος, Γράβαλος (70’ Παναγόπουλος), Γκολφίνος (84’ Ράφτης), Ραμόπουλος (80’ Αποστολόπουλος), Μητρόπουλος (90’ Σαντίκου), Φούφουλας.