Νίκη «επιβίωσης» για τον Παναιγιάλειο

Παρακολουθήσατε μέσω του www.patragoal.gr τον αγώνα ανάμεσα στον Παναιγιάλειο και τον ΠΑΟ Βάρδας

Οι Αιγιώτες πήραν σπουδαία νίκη με 2-1 (η πρώτη φετινή στο γήπεδο τους) και κράτησαν ζωντανές τις όποιες ελπίδες έχουν για παραμονή στην Γ’ Εθνική

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

1′ Έναρξη του αγώνα.

5′ Επικίνδυνη πάσα προς τον Λαθύρη για τον ΠΑΟ Βάρδας, βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει ο Ιωαννίδης.

10′ Γκοοολλλ για τον Παναιγιάλειο με κεφαλιά του Α. Αφούσι.

12′ Καλό σούτ του Γκασίδη, μπλοκάρει ο Βορύλλας

13′ Κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία προς τον διαιτητή στον Μαυρόπουλο του ΠΑΟ Βάρδας. Με 10 ποδοσφαιριστές οι φιλοξενούμενοι.

14′ Νέες αψιμαχίες στο γήπεδο με το παιχνίδι να έχει μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο. Κίτρινη κάρτα στον Λαθύρη ο οποίος αντέδρασε άσχημα σε φάουλ που το έκανε ο Παπαδόπουλος.

22′ Κίτρινη κάρτα στον Παπασπηλιόπουλο για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Αφούσι

23′ Φάουλ του Τοκάν, ο Παπαδόπουλος παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Βορύλλας μπλοκάρει εύκολα.

25′ Καλό φάουλ του Σταυρόπουλου για τον ΠΑΟ Βάρδας, ο Ιωαννίδης πέφτει και αποκρούει σωτήρια στην αριστερή του γωνία.

32′ Σούτ του Πυρρή από πλευράς φιλοξενουμένων, η μπάλα περνάει πολλά μέτρα έξω από την εστία του Ιωαννίδη.

34′ Γκοολλλ για τον Παναιγιάλειο με τον Καρακούτη να εκμεταλλέυεται την ολιγωρία των αμυντικών και με πλασέ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

39′ Αδύναμο σούτ του Λαθύρη, μπλοκάρει εύκολα ο Ιωαννίδης.

43′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ Βάρδας, με τον Λαθύρη από πλεονεκτική θέση στα πλάγια να σουτάρει άουτ.

45′ Νέο σουτ του Λαθύρη, η μπάλα και πάλι άουτ.

46′ Έναρξη του β’ μέρους.

62′ Πέναλτι κερδίζουν οι φιλοξενούμενοι σε μαρκάρισμα του Γκασίδη επάνω στον Κουλούρη. Πολύ αυστηρή η απόφαση του διαιτητή.

63′ Γκοολλλ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πολίτη

65′ Κίτρινη κάρτα στον Νικολακόπουλο.

74′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ Βάρδας, με τον Ιωαννίδη να διώχνει σωτήρια το πλασέ του Κουλούρη, μετά την όμορφη συνεργασία με τον Λιόση.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Ροδόπουλο για διαμαρτυρία.

77′ Επικίνδυνο γύρισμα του Σακελλαρόπουλου, διώχνουν οι αμυντικοί του Παναιγιαλείου. Πιέζει ο ΠΑΟ Βάρδας για την ισοφάριση.

78′ Κίτρινες κάρτες στον Ιωαννίδη και στον Κουρτελέση.

81′ Λάθος στην άμυνα του ΠΑΟ Βάρδας, η μπάλα φτάνει στον Σκούτα ο οποίος από πλεονεκτική θέση δεν “καθαρίζει” το παιχνίδι, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Τέλος του αγώνα με τον Παναιγιάλειο να παίρνει σημαντική νίκη με 2-1.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Φ. Γκέκας) : Ιωαννίδης, Κουρτελέσης (83′ Πλατυκώστας), Χατζηαντωνίου, Σ. Αφούσι, Παπαδόπουλος, Γκασίδης, Τοκάν, Βλαχόπουλος (55′ Βαλλιάνος), Α. Αφούσι (55′ λ.τ. Λιάτος), Καρακούτης (66′ Ροδόπουλος), Σκούτας (83′ Ψωμαράς)

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Χρ. Παρασκεύοπουλος) : Βορύλλας, Καφεντζής (35′ Φερεκίδης), Πολίτης, Σακελλαρόπουλος (87′ Τσιρίκος), Παπασπηλιόπουλος (35′ Νικολακόπουλος), Λιόσης, Λαθύρης, Μαυρόπουλος, Πυρρής (73′ Δ. Πλαστουργός), Σταυρόπουλος (46′ Μπίσα), Κουλούρης