Νίκη με ανατροπή για το Άνω Καστρίτσι

Άνω Καστρίτσι-Θύελλα Αιγίου 3-1 (31’ Μπαλατής, 45’ Χαιράνι, 52’ Γκοτσόπουλος / 5’ Καραϊνδρος

Αποβολές : 75’ Ράμμος, 79’ Μπλάτα

Διαιτητής : Πετρόπουλος

Την 2η του νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε το Άνω Καστρίτσι, αφού επιβλήθηκε με 3-1 της Θύελλας Αιγίου.

Η ομάδα του Κυριάκου Αθανασίου προηγήθηκε στο 5’ λεπτό με τον Καραϊνδρο, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, χάρη σε τέρματα των Μπαλατή και Χαιράνι, φέρνοντας ανάποδα το παιχνίδι.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 52’ λεπτό ο Γκοτσόπουλος, με τους φιλοξενούμενους να τελειώνουν το ματς με 9 ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής των Ράμμου και Μπλάτα.

ΑΝΩ ΚΑΣΤΡΙΤΣΙ : Τουλίτσης, Μπαλατής, Γκοτσόπουλος, Χαιράνι (87’ Ραυτόπουλος), Μπουρνάκας, Δουλιγέρης, Αρκατίνης, Κωνσταντόποιυλος (81’ Μπούρδος), Χριστόπουλος (65’ Λάππα), Παπαβασιλείου (87’ Σπυρόπουλος), Ζέρβας

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ : Ντόι, Μανέτας, Κεφαλονίτης, Μπλάτα, Θεολόγος (62΄Τσεκούρας), Αθανασίου, Λαμπίρης (87’ Παπακωνσταντίνου), Αρβανίτης, Καραϊνδρος, Μουρτίκας (58΄Ράμμος), Τιμοθέου