Νίκη ο Αίολος Αγυιάς, ήττα για την Αχαγιά ΄82

Η Δάφνη Δαφνίου μπορεί να βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο (27-39) αλλά γύρισε την κατάσταση, κερδίζοντας την Αχαγιά ’82 με 60-51, και αναγκάζοντας την να πετύχει μόλις 2 πόντους στην τέταρτη περίοδο, τρέχοντας επιμέρους σκορ 19-2.

Δάφνη Δ.-Αχαγιά 82 60-51

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Ρίζος-Μαρίγλη

Δεκάλεπτα: 13-22, 14-17, 14-10, 19-2

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Στρατικόπουλος): Γκάτζο 4, Δελίδης 19 (3), Παπαδόπουλος 9, Λιαράκος 12 (2), Μήτσου 2, Βεσκούκης 2, Μέσκι 3, Μιχάλογλου 9 (1)

ΑΧΑΓΙΑ ΄82(Λιόνας): Οουαντίντο 4, Τζίμης 22 (2), Καλογιάννης, Οικονομόπουλος 6 (1), Νεόφυτος 4, Φραντζής 13 (1), Σπηλιόπουλος, Ταρναρης, Μάρκοβιτς 2

Ο Αίολος Αγυιάς πήρε τη νίκη με αντίπαλο την Ενωση Ιλίου για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής μπάσκετ, επικρατώντας στο δημοτικό κλειστό γυμναστήριο της Παναγίας Αλεξιώτισσας με σκορ 79-62.

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Ασημακάκη-Αναστασόπουλος.

Τα 10λεπτα 15-20, 41-40 (ημ.), 64-49, 79-62.

ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ (Ανδρέας Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 17 (1), Πλώτας 14, Βαλαής, Γιαννικόπουλος, Νιφόρας 17, Θανόπουλος 10 (2), Παπαφωτίου 14 (2), Γκάτζιος 2, Χριστόπουλος, Δ. Λυμπέρης 5 (1), Γοργότσης.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Πανούλιας): Τζορμπατζόγλου 6, Σταθάκης 6 (1), Σπυρόπουλος 17 (2), Φούντας 5 (1), Μπαρμπαρης 11, Μπέλλας 3 (1), Πανουσόπουλος, Δουρούντους, Τσιουμπρής 7, Κοσμίδης 2, Κουτσούμπας, Κουντούλης 5.